Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Intrerupator de perete Meross MSS550, WiFi, LED, HomeKit, Alb Cod produs: MER-148735
Vezi toate produsele din categoria Intrerupatoare smart
| Specificatii Tehnice | |
| Amperaj | 0 A |
| Brand compatibil |
Universal |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Alb |
| Iluminare LED | Cu iluminare |
| Material | Plastic |
| Rama | Fara rama |
| Smart | Da |
| Tip | Standard |
| Tip actionare | Panou touch |
| Tip montare | Incastrat |
| Tip produs | Intrerupator smart |
| Utilizare | Interior |
Intrerupator de perete Meross MSS550, WiFi, LED, HomeKit, Alb
Întrerupător de lumină inteligent cu două canale Wi-Fi Meross MSS550 Wi-Fi (HomeKit)
Acest întrerupător de lumină inteligent cu trei căi vă va permite să vă controlați în mod convenabil luminile și chiar să le controlați de la distanță. Funcționează cu aplicația Meross, precum și cu Apple HomeKit, Amazon Alexa, Google Assistant și Samsung SmartThings. Odată ce îl împerechezi cu asistentul ales de tine, îl poți opera și cu comenzi vocale. Nu este necesar niciun hub pentru ca acesta să funcționeze corect - tot ce aveți nevoie este o conexiune Wi-Fi de 2,4 GHz și un cablu neutru (alb).
Controlul de la distanță al iluminatului
Cu ajutorul comutatorului Meross MSS550, puteți transforma cu ușurință iluminatul obișnuit în iluminat inteligent. Printre altele, aplicația Meross vă permite să aprindeți și să stingeți luminile de la distanță. Nu mai trebuie să vă faceți griji dacă uitați să stingeți lampa înainte de a pleca din casă - trebuie doar să puneți mâna pe smartphone! De asemenea, este posibil să creați programe de lucru și temporizatoare - în acest fel puteți adapta și mai bine iluminatul la stilul dvs. de viață.
Gestionarea inteligentă și convenabilă a casei
Folosiți deja o platformă de gestionare inteligentă a casei? Avem vești bune pentru dumneavoastră! Comutatorul Meross MSS550 este compatibil cu Google Assistant, Samsung SmartThings, Apple HomeKit și Amazon Alexa. Acest lucru înseamnă că îl poți adăuga la sistemul pe care îl folosești și poți opera convenabil toate dispozitivele tale inteligente dintr-o singură aplicație. Nu trebuie să comutați constant între ferestre!
Capacitate de control vocal
Compatibilitatea cu Google Assistant, Apple HomeKit și Amazon Alexa aduce și mai multe beneficii. Atunci când asociați comutatorul cu asistentul inteligent, obțineți capacitatea de a controla iluminatul cu ajutorul comenzilor vocale. Doriți să stingeți luminile fără a fi nevoie să vă ridicați din confortul patului? Sau poate că ai mâinile ocupate și trebuie să aprinzi o lampă? Cu Meross MSS550, este nevoie doar de câteva cuvinte pentru a regla iluminatul în funcție de așteptările tale!
Creat pentru confortul dvs.
Întrerupătoarele cu trei căi vă permit să controlați iluminatul din 2 locații diferite. De exemplu, puteți monta o unitate la primul etaj și alta la etajul 1 pentru a aprinde lumina când urcați scările și a o stinge după ce ați urcat la etaj. Acest lucru vă va lumina cu ușurință drumul după lăsarea întunericului și va evita o cădere periculoasă. Întrerupătorul are, de asemenea, un indicator LED încorporat pentru a fi ușor de găsit în întuneric.
Instalare ușoară
Instalarea și configurarea întrerupătorului nu vă vor cauza prea multe probleme. Dispozitivul este foarte ușor de instalat și nu necesită achiziționarea unor hub-uri suplimentare. Tot ce aveți nevoie este un cablu neutru (alb) și o rețea Wi-Fi existentă. Notă: comutatorul funcționează numai cu Wi-Fi de 2,4 GHz. Nu este compatibil cu 5 GHz.
Inclus
- Comutator Wi-Fi
- Șurub x2
- Manual de utilizare
| Producător | Meross |
|---|---|
| Model | MSS550 |
| Intrare | 90-125 V~, 50/60 Hz |
| Ieșire | 90-125 V~, 50/60 Hz 20 W max. (INC), 150 W max. (CFL și LED) |
| Butoane | 1 Butonul On / Off, apăsați și mențineți apăsat timp de 5 secunde pentru a restabili setările din fabrică |
| LED | 1 x LED indicator de stare |
| Dimensiuni | Aproximativ 10 x 4 x 4 x 4 cm (fără placă frontală), aproximativ 12 x 7 x 4 cm (cu placă frontală) |
| Antenă | 1 antenă internă |
| Standard wireless | IEEE 802.11 b/g/n, 2,4 GHz, 1T1R |
| Securitate wireless |
Suportă WEP 64/128 biți, WPA-PSK / WPA2-PSK
*Nu acceptă Wi-Fi Enterprise. |
| Cerințe de sistem | iOS 13.0 sau o versiune ulterioară, Android 4.1 sau o versiune ulterioară, rețea Wi-Fi existentă |
| Temperatura de funcționare | 0-40°C |
| Temperatura de depozitare | -40-70°C |
| Umiditate ambientală de funcționare | 10-90% (fără condensare) |
| Umiditate ambientală de depozitare | 5-90% (fără condensare) |
| Aplicație | Meross |
| Compatibilitate | Apple HomeKit, Amazon Alexa, Google Assistant, Samsung SmartThings |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Intrerupator de perete Meross MSS550, WiFi, LED, HomeKit, Alb







