Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Bec Smart LED Meross MSL120, Control vocal, 9W, 810lm, WiFi, Alb Cod produs: MER-146865
Vezi toate produsele din categoria Becuri Smart
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Universal |
| Clasa de eficienta energetica | - |
| Compatibilitate |
Universal |
| Conectivitate | Wireless |
| Culori disponibile | Alb |
| Flux luminos | 810 lm |
| Forma | Standard |
| Functii |
Consum redus energie Wi-Fi Control vocal |
| Numar bucati / set | 1 |
| Putere | 9 W |
| Temperatura culoare |
2700 k 6500 k |
| Tip | Smart |
| Tip bec | LED |
| Tip lumina |
Calda Neutra Rece |
| Tip produs | Bec smart |
| Tip soclu | - |
| Utilizat pentru | Interior |
Bec Smart LED Meross MSL120, Control vocal, 9W, 810lm, WiFi, Alb
Meross MSL120 WiFi Smart LED Light Bulb
Bucurați-vă de controlul comod de la distanță al iluminatului dvs. și creați o atmosferă unică pentru orice ocazie. Becul LED inteligent Meross MSL120 vă permite să reglați liber luminozitatea, temperatura de culoare și chiar culoarea luminii și este extrem de eficient din punct de vedere energetic. Îl puteți controla convenabil de la distanță folosind aplicația Meross. De asemenea, este compatibil cu Apple HomeKit, Amazon Alexa și Google Assistant, printre altele, astfel încât poate fi operat și prin voce.
Operarea de la distanță a iluminatului
Ați uitat vreodată să stingeți luminile înainte de a părăsi casa? Acum nu mai este o problemă - puteți stinge becul în orice moment cu ajutorul smartphone-ului! Aplicația Meross vă permite să controlați dispozitivul de oriunde - la serviciu, într-un restaurant sau chiar în vacanță în străinătate. Acum, tot ce aveți nevoie este la îndemâna dumneavoastră! Produsul funcționează și cu Apple HomeKit, Samsung SmartThings, Amazon Alexa, Google Assistant și Line Clova.
O casă inteligentă adaptată la stilul tău de viață
Nu mai trebuie să stingeți singur lumina când plecați la serviciu sau să o aprindeți când vă întoarceți. Becul LED inteligent de la Meross se va adapta la tine! Cum funcționează? Tot ce trebuie să faci este să setezi programul potrivit. Fă ca iluminatul să se aprindă automat la ora 7:00 când te trezești și să se stingă la ora 8:00 când pleci la serviciu. Ajungeți de obicei acasă în jurul orei 17:00? Setați luminile să se aprindă pentru a vă întâmpina! Posibilitățile sunt aproape nelimitate.
Ai grijă de atmosfera potrivită în apartamentul tău
Știați că prin culoarea și intensitatea iluminatului putem sublinia în mod fantastic caracterul ocaziei alese și chiar ne putem influența starea de spirit? Meross vă va permite să utilizați în mod convenabil posibilități similare! Becul LED vă permite să alegeți luminozitatea și temperatura de culoare a iluminatului, și chiar culoarea acestuia! Cu o paletă largă de culori RGB, sunteți sigur că veți găsi nuanța perfectă pentru dvs. Astfel, puteți crea cu ușurință atmosfera perfectă în timpul unei cine romantice, o seară de film sau o petrecere în casă!
Doar câteva cuvinte
Nu aveți chef să vă dați jos din pat pentru a stinge lumina? Aveți mâinile ocupate în timp ce gătiți și trebuie să aprindeți lampa? Acum aceasta nu mai este o problemă! Becul Meross MSL120 LED este compatibil cu asistenții vocali Siri, Google Assistant și Amazon Alexa. Acest lucru înseamnă că îl puteți opera în mod convenabil cu vocea. Pur și simplu emiteți comanda corespunzătoare și urmăriți cum lumina se aprinde, se stinge, se luminează sau devine albastră.
Ușor de instalat și eficient din punct de vedere energetic
Mizați pe soluții ecologice, dar economice. Becul consumă extrem de puțină energie electrică - comparativ cu modele similare, economisește până la 78,3% din energie. Instalarea și configurarea sa nu vă vor cauza nici cea mai mică problemă. Pentru buna funcționare a dispozitivului, tot ce aveți nevoie este o conexiune Wi-Fi deja existentă în casa dvs. - nu trebuie să cumpărați niciun hub suplimentar. Cu Meross vă puteți lua adio de la facturile mari de energie electrică și puteți economisi bani!
Inclus în preț
- Bec LED inteligent
- Manual de utilizare
| Producător | Meross |
|---|---|
| Model | MSL120 |
| Versiune | EU |
| Intrare | 200–240 V ~50/60 Hz |
| Luminozitate | 810 lm, echivalent 60 W |
| Reglabil | Da |
| Temperatura de culoare | Reglabilă, 2700–6500 K |
| RGB | Da |
| Unghi de dispersie a luminii | 180° |
| Putere în modul de așteptare | <0,5 W |
| Consum de energie | 9 W |
| Durată de viață | Aprox. 22,8 ani la circa 3 h/zi |
| Factor de formă | A19 |
| Antena | 1 antenă internă |
| Standard wireless | IEEE 802.11 b/g/n, 2.4 GHz, 1T1R |
| Securitate wireless | Suportă WEP 64/128-bit, WPA-PSK/WPA2-PSK (fără suport Enterprise Wi-Fi) |
| Certificări | US: FCC, UL; EU: CE, RoHS, WEEE; JP: Telec, PSE |
| Cerințe de sistem | iOS 13.0 sau mai nou, Android 4.1 sau mai nou, conexiune Wi-Fi existentă |
| Temperatură de operare | 0 °C – 40 °C |
| Temperatură de stocare | –40 °C – 70 °C |
| Umiditate de operare | 10 %–90 % (fără condensare) |
| Umiditate de stocare | 5 %–90 % (fără condensare) |
| Aplicație | Meross |
| Compatibilitate | Apple HomeKit, Amazon Alexa, Google Assistant, Samsung SmartThings |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Bec Smart LED Meross MSL120, Control vocal, 9W, 810lm, WiFi, Alb







