Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Carcasa pentru computer darkFlash DS900, Mini Tower, ATX, ITX, M-ATX, Alb Cod produs: DAR-160732
Vezi toate produsele din categoria Carcase PC
| Specificatii Tehnice | |
| Culori disponibile | Alb |
| Deschidere laterala | Da, panou lateral sticla securizata |
| Dimensiuni | 470 x 218 x 454 mm |
| Format |
M-ATX ATX ITX |
| Greutate | 0 kg |
| Putere sursa (W) | Fara sursa |
| Tip carcasa | Middle Tower |
Carcasa pentru computer darkFlash DS900, Mini Tower, ATX, ITX, M-ATX, Alb
Darkflash DS900 Mesh este o carcasă ATX (Advanced Technology eXtended, un standard pentru dimensiunea unei plăci de bază și a unei carcase de computer) care oferă posibilități mari de personalizare. Aceasta suportă instalarea a până la 12 ventilatoare și răcire de până la 360 mm, reducând în mod eficient temperatura chiar și a celui mai încărcat kit. Interiorul spațios găzduiește GPU-uri mari (Graphics Processing Unit, placa grafică) și răcitoare CPU înalte (Central Processing Unit, procesorul), în timp ce panoul lateral cu eliberare rapidă și panoul I/O superior cu un port USB 3.0 (Universal Serial Bus, un standard de conector utilizat pentru conectarea și încărcarea dispozitivelor, precum și pentru transferul de date) facilitează utilizarea zilnică. Șasiul arată elegant și modern, iar panoul din spate cu plasă asigură o funcționare mai silențioasă și mai eficientă. Este o bază solidă pentru un kit extins - atât pentru jocuri, cât și pentru muncă.
Panou cu plasă - mai mult aer, răcire mai bună
Una dintre principalele caracteristici ale șasiului DS900 Mesh este panoul frontal mesh, care asigură un flux de aer foarte bun către interior. Combinat cu conductele de aer laterale, acesta îmbunătățește circulația și susține menținerea temperaturilor scăzute chiar și atunci când sistemul este complet încărcat. Deși șasiul nu include ventilatoare din fabrică, designul permite instalarea a până la 12 ventilatoare de 120 mm, oferindu-vă control total asupra răcirii. Șasiul suportă, de asemenea, răcirea cu apă - va găzdui un radiator de până la 240 mm în partea frontală și de până la 360 mm în partea superioară.
Design bine gândit al panoului din spate
Panoul din spate al carcasei nu a fost trecut cu vederea. Acesta utilizează o plasă mare de ventilație din oțel, care îmbunătățește circulația aerului și protejează componentele, reducând în același timp zgomotul cu până la 10%. Un astfel de design îmbunătățește, de asemenea, eficiența răcirii cu 15% în comparație cu soluțiile tradiționale, ceea ce este vizibil în cazul utilizării intensive a computerului.
Interior spațios și extindere ușoară
Darkflash DS900 Mesh vă oferă o mare libertate în montarea componentelor. În interior veți încăpea o placă grafică de până la 425 mm lungime și un cooler CPU de până la 170 mm înălțime. Cu 7 sloturi PCI (Peripheral Component Interconnect, un tip de conector utilizat pentru conectarea plăcilor de expansiune), este posibil să instalați plăci grafice mai mari sau plăci de expansiune suplimentare. Designul șasiului în sine (470 × 218 × 454 mm) permite instalarea fără probleme a plăcilor de bază ATX, micro-ATX (Micro Advanced Technology eXtended, un standard de dimensiune a plăcilor de bază mai mic decât standardul ATX) și ITX (Information Technology eXtended, un standard de plăci de bază foarte compact).
Comoditate în utilizare și acces ușor la interior
Panoul lateral din sticlă călită se deschide pe o balama și dispune de o eliberare rapidă. Acest lucru vă permite să accesați rapid interiorul fără a fi nevoie să deșurubați șuruburile, ceea ce facilitează foarte mult întreținerea, actualizările și prezentarea kitului construit. În interior, veți găsi, de asemenea, ogoare pentru cabluri cu capace de cauciuc, care ajută la ghidarea estetică a cablurilor și sporesc siguranța utilizării.
Panou I/O modern și curățenie
Partea superioară a carcasei prezintă un panou curat și organizat cu cei mai importanți conectori. Printre altele, există un port USB 3.0 pentru transferul rapid de date și încărcarea convenabilă a dispozitivelor mobile. Această dispunere asigură că accesul la porturi este întotdeauna rapid și convenabil, indiferent de locul în care este amplasată carcasa.
Adaptată la stația de lucru pentru jocuri
O schemă de culori uniformă și un design simplu, dar modernist, fac ca DS900 Mesh să se potrivească atât cu o configurație de gaming, cât și cu un birou mai minimalist. Panoul lateral transparent permite expunerea interiorului, care va fi apreciat de utilizatorii care se concentrează pe estetică și ordine în interiorul carcasei.
Inclus
- șuruburi pentru placa de bază x18
- șuruburi pentru sursa de alimentare x6
- șuruburi pentru hard disk x9
- stâlp de cupru x3 (6 bucăți instalate)
- capac ventilator
- clemă x5
- șuruburi ventilator x12
- distanțier din cupru
- suport audio HD x2
- Capac USB x3
- capac USB x2
- Capac tip C
- manual de utilizare
| Producător | DarkFlash |
|---|---|
| Model | DS900 Mesh |
| Tip carcasă | Turn Midi |
| Panou lateral | Sticlă călită |
| Placa de bază standard | ATX, M-ATX, ITX |
| Sursă de alimentare standard | ATX, montare inferioară |
| Sloturi pentru unități interne | 4 (2 x 2,5", 2 x 3,5") |
| Sloturi pentru carduri de expansiune | 7 |
| Lungimea maximă a PSU | Partea superioară: 360 mm, 240 mm; Partea frontală: 240 mm |
| Lungimea maximă a plăcii grafice | 425mm |
| Înălțimea maximă a răcitorului CPU | 170 mm |
| Numărul maxim de ventilatoare | 12 |
| Opțiuni de montare a ventilatoarelor | Sus: 120 mm x3/140 mm x2; Față: 120 mm x3; Laterală: 120 mm x2; Spate: 120 mm x1; Jos: 120 mm x3 |
| Opțiuni de montare a răcirii cu apă | Față: 240 mm; Sus: 360 mm |
| Număr de ventilatoare instalate | Nu sunt incluse ventilatoare |
| Tip de ventilatoare | Nu sunt incluse ventilatoare |
| Butoane și comenzi | Alimentare, Resetare |
| Conectori | USB2.0 x2; USB3.0, HD Audio |
| Material | 0,5 mm SPCC |
| Culoare | alb |
| Înălțime | 470 mm |
| Lățime | 218 mm |
| Adâncime | 454 mm |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Carcasa pentru computer darkFlash DS900, Mini Tower, ATX, ITX, M-ATX, Alb







