Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Carcasa pentru computer darkFlash DS900W, Mini Tower, ATX, ITX, M-ATX, Negru Cod produs: DAR-160735
Vezi toate produsele din categoria Carcase PC
| Specificatii Tehnice | |
| Culori disponibile | Negru |
| Deschidere laterala | Da, panou lateral sticla securizata |
| Dimensiuni | 454 x 218 x 434 mm |
| Format |
M-ATX ATX ITX |
| Greutate | 0 kg |
| Putere sursa (W) | Fara sursa |
| Tip carcasa | Middle Tower |
Carcasa pentru computer darkFlash DS900W, Mini Tower, ATX, ITX, M-ATX, Negru
Carcasa Darkflash DS900W combină designul modernist cu funcționalitatea ridicată - geamul panoramic fără pilon A (A-Pillar) expune izbitor interiorul, iar designul bine gândit asigură stabilitate și instalare ușoară. Suportă până la 10 ventilatoare și răcire de 360 mm pentru a asigura disiparea eficientă a căldurii. Filtrele de praf protejează componentele, iar spațiul intern mare permite montarea componentelor de înaltă performanță. Un conector USB Type-C (Universal Serial Bus, un standard de conector utilizat pentru alimentarea sau încărcarea dispozitivelor electronice, precum și pentru transferul de date) pe partea frontală asigură o conectivitate rapidă și fără întreruperi, în timp ce finisajul estetic plăcut și construcția robustă îl fac o alegere excelentă pentru cei care doresc să asambleze o configurație PC modernă și de înaltă performanță.
Design minimalist cu o vedere panoramică
Darkflash DS900W este pentru cei care caută un design elegant, futurist, combinat cu funcționalitate. Partea frontală cu accente de lemn și construcția din sticlă temperată față-verso conferă carcasei un stil unic și oferă o vedere panoramică de 270° a componentelor, fără un pilon A deranjant, făcând întreaga compoziție interioară estetică și transparentă. Cu Darkflash, veți construi un spațiu de gaming elegant, oferind în același timp protecție maximă componentelor computerului.
Design stabil fără compromisuri
Carcasa se bazează pe o structură mecanică, care are forma unui suport de închidere, ceea ce se traduce printr-o rigiditate mai mare și rezistență la deformare. Lipsa unui pilon A clasic nu afectează negativ stabilitatea - dimpotrivă, întreaga structură este caracterizată de o capacitate portantă și rezistență ridicată, care va fi apreciată în special de utilizatorii care construiesc seturi de înaltă performanță cu plăci grafice grele.
Răcire puternică fără limite
DS900W este proiectat pentru o eficiență termică maximă. În interior pot fi instalate până la 10 ventilatoare de 120 mm, precum și răcirea CPU (Central Processing Unit, CPU) de până la 170 mm înălțime, menținând în mod eficient temperaturile scăzute chiar și în timpul utilizării intense. Ventilațiile suplimentare și panoul din spate cu plasă metalică sporesc fluxul de aer și îmbunătățesc performanța de răcire cu până la 15%, reducând în același timp nivelul de zgomot (reducere de 10%). Acest lucru vă permite să vă bucurați de o funcționare plăcută și silențioasă, indiferent dacă jucați titluri mai solicitante sau utilizați programe grafice avansate.
Protecție completă împotriva prafului
Întregul șasiu a fost protejat împotriva prafului - utilizează capace care blochează eficient pătrunderea în interior a particulelor, polenului și a altor resturi. Această soluție menține interiorul curat, ceea ce nu numai că prelungește durata de viață a componentelor, dar le face și mai ușor de întreținut.
Spațiu bine gândit pentru extindere
În interior, nu lipsește spațiul pentru componentele mari. În DS900W puteți monta o placă grafică cu o lungime de până la 425 mm, precum și un heatsink de până la 360 mm în partea superioară și 240 mm pe lateral. Carcasa acceptă formatele de plăci de bază ATX (Advanced Technology eXtended, dimensiunea standard a plăcii de bază și a carcasei computerului), M-ATX (Micro Advanced Technology eXtended, dimensiunea plăcii de bază și a carcasei computerului mai mică decât ATX) și ITX (Information Technology eXtended, formatul compact al plăcii de bază și al carcasei computerului). În plus, 7 sloturi PCI (Peripheral Component Interconnect, un standard de conectare pentru plăci de expansiune, cum ar fi plăci grafice sau de sunet) oferă o oportunitate amplă de a extinde kitul cu mai multe plăci de expansiune. Darkflash se gândește la cei mai exigenți gameri care așteaptă fiabilitate de la hardware-ul lor.
Acces ușor la portul Type-C
Pe partea frontală a carcasei se află un port USB Type-C, care oferă transfer rapid de date (până la 10 Gbps) și acces convenabil pentru diverse dispozitive electronice. Această soluție face ca carcasa să fie pregătită pentru standardele hardware actuale, fiind întotdeauna la îndemână.
Detalii funcționale și finisaj solid
Darkflash DS900W este echipat cu picioare trapezoidale anti-vibrații, care sporesc stabilitatea designului și reduc vibrațiile. În interior veți găsi loc pentru două SSD-uri (Solid State Drive, unitate cu stare solidă) și două HDD-uri (Hard Disk Drive, unitate hard disk), iar aspectul interior clar găzduiește cu ușurință componentele de care aveți nevoie, menținând în același timp ordinea și buna circulație a aerului.
Inclus
- șuruburi placă de bază x18
- șuruburi pentru sursa de alimentare x6
- șuruburi pentru hard disk x9
- tijă de cupru x3 (6 bucăți preinstalate)
- capac ventilator
- clemă x5
- șuruburi ventilator x12
- distanțier de cupru
- suport audio HD x2
- capac USB x3
- manual de utilizare
| Producător | Darkflash |
|---|---|
| Model | DS900W |
| Tip carcasă | Turn Midi |
| Panou lateral | Sticlă călită |
| Placa de bază standard | ATX, ITX, M-ATX |
| Sursă de alimentare standard | ATX, montare inferioară |
| Sloturi pentru unități interne | 4 (2 x 2,5", 2 x 3,5") |
| Sloturi pentru carduri de expansiune | 7 |
| Lungimea maximă a PSU | 360 mm pe partea superioară; 240 mm pe partea laterală |
| Lungimea maximă a plăcii grafice | 425 mm |
| Înălțimea maximă a răcitorului CPU | 170 mm |
| Numărul maxim de ventilatoare | 10 |
| Opțiuni de montare a ventilatoarelor | Sus: 120 mm x3/140 mm x2; Laterală: 120 mm x3; Spate: 120 mm; Jos: 120 mm x3 |
| Opțiuni de montare răcire cu apă | - |
| Număr de ventilatoare instalate | Nu sunt incluse ventilatoare |
| Tip de ventilatoare | Nu sunt incluse ventilatoare |
| Butoane și comenzi | Alimentare, Resetare, LED |
| Conectori | Tip-C x1, USB3.0 x1, USB2.0 x1, HD Audio |
| Material | 0,5 mm SPCC |
| Culoare | Negru |
| Înălțime | 454 mm |
| Lățime | 218 mm |
| Adâncime | 434 mm |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Carcasa pentru computer darkFlash DS900W, Mini Tower, ATX, ITX, M-ATX, Negru







