Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Carcasa pentru computer darkFlash DS900WD, Middle Tower, ATX, M-ATX, ITX, 4 ventilatoare incluse, Negru Cod produs: DAR-174915
Vezi toate produsele din categoria Carcase PC
| Specificatii Tehnice | |
| Culori disponibile | Negru |
| Deschidere laterala | Da, panou lateral sticla securizata |
| Dimensiuni | 454 x 218 x 470 mm |
| Format |
ATX ITX Micro ATX |
| Greutate | 0 kg |
| Putere sursa (W) | Fara sursa |
| Tip carcasa | Middle Tower |
Carcasa pentru computer darkFlash DS900WD, Middle Tower, ATX, M-ATX, ITX, 4 ventilatoare incluse, Negru
Darkflash DS900WD este o carcasă concepută pentru utilizatorii care doresc soluții practice. Panoul lateral din sticlă călită și panoul frontal din lemn oferă o bună vizibilitate a componentelor și conferă întregii carcase un aspect distinct. Aceasta permite instalarea plăcilor de bază în format ATX (Advanced Technology eXtended, un format standard de placă de bază), M-ATX (Micro Advanced Technology eXtended, un format mai mic de placă de bază) și ITX (Information Technology eXtended, un format compact de placă de bază), oferindu-vă o mare flexibilitate atunci când vă construiți computerul. Cu un design spațios și mai multe opțiuni de montare, acesta oferă confort în asamblarea kitului și o bună circulație a aerului. Kitul este livrat cu 4 ventilatoare.
Diverse opțiuni de răcire
DS900WD oferă spațiu pentru instalarea a 12 ventilatoare de 120 mm sau 2 ventilatoare de 140 mm și răcire cu apă în partea superioară de 360 mm sau 240 mm, iar în partea frontală de 240 mm. Acest lucru vă permite să construiți un sistem de răcire eficient pentru configurații puternice. În plus, panoul din spate al carcasei are o plasă mare de ventilație din oțel pentru disiparea eficientă a căldurii. Ca standard, șasiul este echipat cu 4 ventilatoare pentru a promova circulația aerului încă de la instalare.
Dispunere bine gândită și spațiu amplu
Șasiul va găzdui o placă grafică cu o lungime de până la 425 mm și un procesor de răcire cu o înălțime de până la 170 mm. Există șapte sloturi PCI-E (Peripheral Component Interconnect Express, o interfață pentru plăci de expansiune), care permit extinderea kitului cu plăci de expansiune suplimentare. Pentru mediile de stocare, este prevăzut spațiu pentru două HDD-uri (Hard Disk Drive, unitate hard disk) sau un SSD (Solid State Drive, unitate cu stare solidă) și un HDD, astfel încât nu veți rămâne fără spațiu pentru jocuri și fișiere.
Porturi încorporate
Șasiul Darkflash DS900WD este echipat cu un set de porturi utilizate cel mai frecvent, care facilitează utilizarea zilnică a computerului. Pe panoul superior veți găsi un USB 3.0 (Universal Serial Bus 3.0, un conector de transfer de date de mare viteză), în timp ce 2 porturi USB 2.0 suplimentare sunt ideale pentru conectarea unui mouse, tastatură, căști sau alte accesorii. Există, de asemenea, un HD Audio (High Definition Audio, un conector audio de înaltă calitate) pentru conectarea convenabilă a căștilor și a unui microfon.
Detalii rafinate
Pe partea dreaptă a carcasei se află o plasă metalică care nu numai că asigură o ventilație adecvată, dar blochează și intrarea particulelor mai mari de praf în carcasă. Mai mult, panourile de plasă de sus și de jos vă protejează, de asemenea, echipamentul de resturi, iar designul lor magnetic le face ușor de instalat și de îndepărtat.
Construcție durabilă și design elegant
Corpul carcasei este fabricat din oțel SPCC (Steel, Plate, Cold Rolled, Commercial Quality - oțel structural) de 0,5 mm, ceea ce asigură o durabilitate ridicată. Întregul lucru măsoară 470 x 218 x 454 mm și se potrivește în spațiile standard de sub birou. Designul elegant și posibilitatea de a ilumina ventilatoarele fac ca setul să aibă un aspect modern.
Inclus
- carcasă pentru computer
- ventilator x4
- manual de utilizare
| Producător | Darkflash |
|---|---|
| Model | DS900WD ATX |
| Tip carcasă | Turn Midi |
| Panou lateral | Sticlă călită |
| Placa de bază standard | ATX / M-ATX / ITX |
| Alimentare standard | Partea inferioară, ATX |
| Sloturi pentru unități interne | 3.5" HDD x2 / 2.5" SSD x2 |
| Sloturi pentru carduri de expansiune | 7 |
| Lungimea maximă a plăcii grafice | Montare orizontală: 425 mm |
| Înălțimea maximă de răcire a procesorului | 170 mm |
| Numărul maxim de ventilatoare | 12 |
| Opțiuni de montare a ventilatoarelor | Spate: 1x 120 mm; Sus: 3x 120 mm / 2x 140 mm; Laterală: 2x 120 mm; Jos: 3x 120 mm; față: x3 120 mm |
| Opțiuni de montare a răcirii cu apă | Sus: 360 mm / 240 mm; Față: 240 mm |
| Număr de ventilatoare instalate | 4 |
| Tip de ventilatoare | INF24T ARGB |
| Butoane și comenzi | Alimentare, Resetare |
| Conectori | USB 3.0 x1, USB 2.0 x2, HD Audio |
| Material | 0,5 mm SPCC |
| Culoare | Negru |
| Înălțime | 454 mm |
| Lățime | 218 mm |
| Adâncime | 470 mm |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Carcasa pentru computer darkFlash DS900WD, Middle Tower, ATX, M-ATX, ITX, 4 ventilatoare incluse, Negru







