Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Filament pentru imprimanta 3D Anycubic PETG, Diametru 1.75mm, 1kg, Gri Cod produs: ANY-184124
Vezi toate produsele din categoria Consumabile imprimante 3D
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
AnyCubic |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Gri |
| Greutate | 1 kg |
| Tip produs | Filament 3D |
| Utilizat pentru | Imprimanta 3D |
Filament pentru imprimanta 3D Anycubic PETG, Diametru 1.75mm, 1kg, Gri
Filamentul Anycubic PETG combină ușurința de imprimare caracteristică PLA-ului cu o rezistență similară cu cea a ABS-ului, oferind modele durabile și rezistente pentru aplicații de zi cu zi și pentru cele mai exigente cerințe. Se remarcă prin rezistența la impact de 45 kJ/m² (X-Y), care permite imprimărilor să-și păstreze integritatea chiar și în cazul căderilor sau al solicitărilor intense. În plus, materialul este rezistent la apă, la condițiile meteorologice și la multe substanțe chimice, ceea ce îl face potrivit pentru utilizarea în exterior.
Durabilitate și versatilitate
PETG își păstrează aspectul și structura în timp, fără a-și pierde luciul sau proprietățile atunci când este expus la umiditate sau la factori externi. Este rezistent la substanțe precum benzina, detergenții, parfumurile și pasta de dinți, ceea ce îi sporește versatilitatea. Datorită acestor caracteristici, materialul este potrivit pentru producția de jucării, carcase, componente structurale și prototipuri mecanice.
Soluții inteligente și utilizare convenabilă
Filamentul este echipat cu un cip de identificare care funcționează cu Anycubic ACE Pro, recunoscând automat setările de imprimare. Bobina reutilizabilă cu un sistem de conectare filetat reduce riscul de încurcături și vărsări, iar rezistența sa la temperaturi de până la 80 °C sporește durabilitatea. Înainte de imprimare, materialul trebuie uscat și depozitat într-un mediu cu umiditate controlată pentru a evita bulele de aer și a asigura un proces de imprimare stabil.
| Producător | Anycubic |
|---|---|
| Cod produs | IPHPEGE-102 |
| Culoare | gri |
| Greutate | 1 kg |
| Uscare | Recomandată |
| Condiții de uscare | 55–65 °C, 8–10 ore |
| Compatibilitate cu ACE Pro Multicolor Filament Box | Da |
| Diametru recomandat al duzei | 0,2 mm sau mai mare |
| Temperatura duzei | 230–250 °C |
| Temperatura plăcii de imprimare | 60–70 °C |
| Viteză de imprimare recomandată | 50–250 mm/s |
| Volum maxim de imprimare | 12 mm³/s |
| Densitate | 1,23 g/cm³ |
| Debit de material | 25±3 g/10 min |
| Temperatură de topire | 130 °C |
| Temperatură de deformare la căldură | 72 °C |
| Rezistență la deformare | 69 °C |
| Absorbție de umiditate | 0,40% |
| Rigiditate material | 1850±100 MPa |
| Rezistență la tracțiune | 52±1 MPa |
| Alungire la rupere | 13±1% |
| Rigiditate la încovoiere | 2000±50 MPa |
| Rezistență la încovoiere | 80±2 MPa |
| Rezistență la impact (X-Y) | 45±2 kJ/m² |
| Rezistență la tracțiune (axa Z) | 31±3 MPa |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Filament pentru imprimanta 3D Anycubic PETG, Diametru 1.75mm, 1kg, Gri






