Filament pentru imprimanta 3D Creality CR-PETG, Diametru 1.75mm, Transparent Cod produs: CRE-140524
Vezi toate produsele din categoria Consumabile imprimante 3D
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Creality |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Transparent |
| Greutate | 1 kg |
| Tip produs | Filament 3D |
| Utilizat pentru | Imprimanta 3D |
Filament pentru imprimanta 3D Creality CR-PETG, Diametru 1.75mm, Transparent
Filament Creality CR-PETG
Filamentul PETG de la Creality combină avantajele filamentelor PLA și ABS. Este prietenos cu mediul și nu este predispus la distorsiuni, permițând în același timp imprimarea netedă și precisă. De asemenea, se remarcă prin rezistența sa ridicată și rezistența la umiditate, iar suprafața sa este atrăgătoare, având un luciu frumos. În plus, filamentul CR-PETG este compatibil cu majoritatea imprimantelor FDM Creality.
Fabricare de înaltă calitate
Datorită utilizării plasticului PETG prietenos cu mediul, filamentul este foarte durabil și nu emite mirosuri neplăcute. De asemenea, dispune de un diametru uniform și rezistență la umiditate, distorsiuni și crăpături. În plus, rezistența sa la tracțiune atinge 49 MPa. Un avantaj suplimentar al filamentului este suprafața sa frumoasă și lucioasă - este perfect pentru imprimarea figurine și decorațiuni, de exemplu!
Imprimare netedă
Filamentul permite imprimarea netedă, rapidă și precisă - fără cute și bule pe proiect. În același timp, garantează un flux perfect și minimizează riscul de înfundare a duzei imprimantei. Așadar, poți imprima modelele tale fără probleme și economisi timp prețios!
| Producător | Creality |
|---|---|
| Nume | Filament 3D CR-PETG |
| Model | |
| Culoare | Transparent |
| Temperatura de imprimare | De la 230°C la 250°C |
| Rezistența la tracțiune | 49 MPa |
| Diametrul filamentului | 1.75 mm |
| Peso | 1 kg |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Filament pentru imprimanta 3D Creality CR-PETG, Diametru 1.75mm, Transparent






