Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Filament pentru imprimanta 3D ELEGOO, PLA, Diametru 1.75mm, Marble Cod produs: ELE-150534
Vezi toate produsele din categoria Consumabile imprimante 3D
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
ELEGOO |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Gri |
| Greutate | 1 kg |
| Tip produs | Filament 3D |
| Utilizat pentru | Imprimanta 3D |
Filament pentru imprimanta 3D ELEGOO, PLA, Diametru 1.75mm, Marble
Filament PLA Marble de la ELEGOO
Filamentul de culoarea marmurei de la ELEGOO vă permite să creați modele unice cu un finisaj realist de piatră. Datorită aditivilor care conferă suprafeței efectul caracteristic de marmură, printurile capătă o estetică ideală pentru decorațiuni, figurine sau machete arhitecturale. Materialul este pe bază de PLA (polilactidă - un plastic biodegradabil pe bază de plante), deci este ecologic. Pe bobină există 1 kg de filament, ceea ce este suficient pentru multe imprimări de dimensiuni medii și mari.
Imprimare stabilă și curată
Produsul are un diametru de 1,75 mm și o toleranță dimensională foarte precisă (± 0,02 mm), ceea ce asigură o alimentare uniformă în imprimantă, fără blocaje. Acesta aderă bine la masa de lucru și nu creează bule sau fire excesive (cunoscute sub numele de stringing), ceea ce minimizează risipa de material și economisește timp. Rezultatul sunt modele netede, durabile, cu un aspect uniform.
Bobine practice și ecologice
Bobinele de filament sunt fabricate din carton, ceea ce le face ușor de reciclat și reduce impactul produsului asupra mediului. În plus, fiecare bobină este înfășurată cu precizie de mașină și controlată manual pentru a preveni încurcarea. Trei găuri în bobină permit să se vadă cu ușurință cât material a mai rămas.
General
| Producător | ELEGOO |
|---|---|
| Model | 50.203.0113 |
| Culoare | Marmura |
| Greutate | 1 kg |
Setări de imprimare recomandate
| Setări de uscare înainte de imprimare | 55 ± 5°C |
|---|---|
| Temperatura și umiditatea mediului ambiant | ≤ 50°C, ≤ 20% umiditate relativă (păstrați cu absorbant de umiditate) |
| Temperatura duzei | 190 - 230°C |
| Temperatura mesei (în funcție de imprimantă și de suprafață) | 35 - 65°C |
| Tip de suprafață de lucru | PEI texturat (polieterimidă - un material durabil și aderent utilizat ca bază pentru imprimarea 3D) sau altă suprafață compatibilă |
| Viteza de imprimare | Mai mică de 300 mm/s |
Proprietăți fizice
| Densitate | 1,26 g/cm³ |
|---|---|
| Punct de topire | 158°C |
| Temperatura de deformare sub sarcină | 57°C |
| Temperatura de înmuiere (testul Vicat) | 62°C |
Proprietăți mecanice
| Rezistența la tracțiune (măsurătoarea XY efectuată în planul orizontal al imprimării, unde materialul este cel mai puternic) | 38 ± 3 MPa |
|---|---|
| Alungirea la rupere (XY) | 10,5% ± 2,1% |
| Rezistența la încovoiere (XY) | 72 ± 5 MPa |
| Modul de încovoiere (XY) | 2993 ± 182 MPa |
| Rezistența la impact (XY) | 66,2 ± 3,9 kJ/m² |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Filament pentru imprimanta 3D ELEGOO, PLA, Diametru 1.75mm, Marble







