Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Generator de fum pentru detectarea scurgerilor Ancel S100, Presiune 0.5 PSI, Debit 10 l/min, Rosu Cod produs: ANC-148474
Vezi toate produsele din categoria Accesorii electronice auto
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Universal |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Rosu |
| Porturi | - |
| Tip produs | Echipament de diagnosticare |
Generator de fum pentru detectarea scurgerilor Ancel S100, Presiune 0.5 PSI, Debit 10 l/min, Rosu
Ancel S100 este un dispozitiv fiabil de detectare a scurgerilor din vehicule, care vă permite să diagnosticați rapid și eficient diverse sisteme auto. Compact și ușor de utilizat, S100 se va dovedi util în ateliere. Prin utilizarea fumului generat, dispozitivul vă permite să localizați cu precizie sursa problemei, economisind timp.
Versatilitate a aplicației
S100 detectează scurgeri în multe sisteme auto, cum ar fi sistemele de combustibil, evacuare, răcire și turbocompresor. Este un instrument indispensabil atunci când testați sistemele EVAP, garniturile ușilor și ferestrelor, blocurile motorului sau supapele. Datorită capacității sale de a diagnostica chiar și cele mai inaccesibile locuri, detectorul își dovedește eficiența atât în reparațiile simple, cât și în cele mai complicate.
Precizie și eficiență
Dispozitivul generează fum la presiune scăzută (0,5 PSI), ceea ce minimizează riscul de deteriorare a componentelor sistemului. Echipat cu un regulator standard de 1/2 PSI, S100 oferă o funcționare stabilă și controlată pentru o diagnosticare mai sigură. Datorită utilizării fumului, localizarea vizuală a scurgerilor este extrem de ușoară, chiar și în zonele greu accesibile.
Operare ușoară
Utilizarea Ancel S100 nu vă va cauza nicio problemă. Tot ce trebuie să faceți este să turnați ulei mineral, să conectați dispozitivul la o sursă de alimentare (12V) și să porniți generarea de fum. Dispozitivul are nevoie de doar 1 minut pentru a se încălzi, ceea ce îl face extrem de convenabil pentru utilizarea zilnică.
Protecție și siguranță
S100 este proiectat cu gândul la durabilitate și siguranță. Are protecție la supraîncălzire și poate funcționa la temperaturi extreme, ceea ce îi sporește fiabilitatea. Polaritatea inversă și protecția împotriva scânteilor garantează funcționarea în siguranță.
Inclus
- generator de fum
- furtun
- cablu de alimentare
- adaptor
- furtun de evacuare a fumului
| Producător | Ancel |
|---|---|
| Model | S100 |
| Dimensiuni | 15,5 x 11,5 x 23,5 cm |
| Rata debitului | <10 l/min |
| Presiune de ieșire | 0,5 PSI |
| Lungimea cablului de alimentare | 2,5 m |
| Lungimea furtunului | 2,5 m |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Generator de fum pentru detectarea scurgerilor Ancel S100, Presiune 0.5 PSI, Debit 10 l/min, Rosu








