Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Imprimanta 3D ELEGOO Neptune 4 Pro, 250W, Viteza maxima 500mm/s, Zona de lucru 225 × 225 × 265 mm, Negru Cod produs: ELE-163272
Vezi toate produsele din categoria Imprimante 3D
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Universal |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Negru |
| Functii principale | Printare |
| Greutate | 11 kg |
| Tehnologie printare 3D | FDM |
| Tip extruder | Direct |
| Tip produs | Imprimanta 3D |
| Viteza maxima printare | 500 mm/s |
Imprimanta 3D ELEGOO Neptune 4 Pro, 250W, Viteza maxima 500mm/s, Zona de lucru 225 × 225 × 265 mm, Negru
ELEGOO Neptune 4 Pro este o imprimantă 3D FDM (Fused Deposition Modeling) de ultimă generație care combină viteza mare, precizia și designul robust. Bazată pe placa de bază Klipper, aceasta oferă o suprafață mare de lucru de 225 × 225 × 265 mm și temperaturi de imprimare de până la 300°C și vă permite să utilizați o gamă largă de filamente - de la PLA (acid polilactic, acid polilactic) și PETG (polietilen tereftalat glicol, polietilen tereftalat glicol modificat) la ABS (acrilonitril butadien stiren, un copolimer acrilonitril butadien stiren), TPU (poliuretan termoplastic) sau nailon. Cu un extruder puternic și nivelare automată în 121 de puncte, Neptune 4 Pro poate face față atât prototipurilor rapide, cât și imprimărilor tehnice lungi și solicitante.
Imprimare rapidă fără compromisuri
Imprimanta atinge o viteză maximă de 500 mm/s, cu o viteză recomandată de 250 mm/s, garantând o calitate excelentă cu timpi de execuție scurți. Susținută de placa de bază Klipper, un procesor puternic ARM (Advanced RISC Machine, o arhitectură RISC avansată) pe 64 de biți cu patru nuclee de 1,5G și funcții precum Input Shaping și Pressure Advance - oferă o suprafață a modelului extrem de netedă și o ștanțare uniformă a filamentului. Este o alegere excelentă pentru cei care se așteaptă nu numai la precizie, ci și la economii reale de timp.
Sistem de răcire eficient, design bine gândit al mesei
Două ventilatoare 4015 cu două fețe și patru ventilatoare 4020 asigură disiparea eficientă a căldurii și răcirea modelelor imprimate. Mai mult, masa de încălzire a dispozitivului este împărțită în două segmente cu puteri diferite - 150 W și 100 W. Această soluție garantează un consum redus de energie și protejează împotriva supraîncălzirii, rezultând o funcționare mai stabilă și mai sigură.
Hotend îmbunătățit și extruder eficient
Neptune 4 Pro este echipat cu un extruder performant de tip direct cu angrenaje duble, care asigură o alimentare precisă și stabilă a filamentului, indiferent de tip. În plus, hotend-ul cu un design îmbunătățit utilizează un tub termic din cupru-titan și o duză capabilă să funcționeze la 300°C. Această soluție permite imprimarea dintr-o gamă largă de materiale, inclusiv cele care necesită temperaturi mai ridicate și un flux mai bun.
Stabilitate de ghidare și rigiditate structurală
Imprimanta este echipată cu ghidaje metalice pentru axele X și Y, care, combinate cu rulmenți cu bile dubli în formă de U, asigură o ghidare lină, precisă și stabilă a capului de imprimare. În plus, un profil consolidat și lărgit al axei Y crește rigiditatea întregii structuri, rezultând o calitate mai ridicată a imprimării, în special la viteze mari.
Nivelare automată și platformă flexibilă
Imprimanta utilizează nivelarea automată a mesei în până la 121 de puncte (grilă 11×11), ceea ce asigură o aderență perfectă și un prim strat perfect aliniat. În plus, utilizatorul poate folosi butoanele de sub platforma de lucru pentru a regla manual nivelul - pentru o precizie și mai mare și un control complet asupra procesului de imprimare.
Operare intuitivă și comunicare flexibilă
Un ecran tactil detașabil de 4,3" vă permite să previzualizați convenabil modelul dvs. și să opriți imprimarea. În plus, imprimanta vă permite să transferați fișiere prin USB (Universal Serial Bus, un conector universal pentru date și alimentare) sau LAN (Local Area Network, o rețea locală de calculatoare).
Capacități suplimentare
Cu un senzor de filament și o funcție de reluare după o întrerupere, puteți fi sigur că imprimarea nu va eșua, chiar dacă se întâmplă ceva neașteptat. Iluminarea cu LED (diodă emițătoare de lumină) la nivelul duzei facilitează observarea detaliilor de aproape, iar o bandă LED suplimentară asigură o iluminare uniformă în întreaga zonă de lucru.
Mai mult spațiu pentru ideile dvs.
Neptune 4 PRO oferă un spațiu de lucru de 225 × 225 × 265 mm, permițându-vă să creați atât prototipuri mici, cât și modele mai elaborate. Acest volum vă oferă o mare libertate de proiectare fără a fi nevoie să împărțiți modelele în părți.
| Producător | ELEGOO |
|---|---|
| Model | M6-512 |
| Viteza maximă de imprimare | 500 mm/s |
| Axe X, Y | Ghidaje ale axelor complet metalice cu rulmenți cu bile în formă de U dublu |
| Funcția de avans prin presiune | Da |
| Funcție de modelare a intrării | Da |
| Masă de încălzire | 100 W + 150 W, încălzire inteligentă pe zone |
| Nivelarea platformei | Automată la 121 de puncte + nivelare asistată |
| Volum de lucru | 225 × 225 × 265 mm |
| Tip de extrudere | Extruder de tip direct îmbunătățit cu două angrenaje (291 g) |
| Tip ventilator | Ventilatoare 4015 cu rulmenți cu bile |
| Viteza maximă a ventilatoarelor | 10.000 rpm |
| Temperatura maximă a duzei | Până la 300°C |
| Firmware | Klipper |
| Metoda de transfer a fișierelor | LAN + USB |
| Materiale acceptate | PLA / ABS / TPU / PETG / Nylon |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Imprimanta 3D ELEGOO Neptune 4 Pro, 250W, Viteza maxima 500mm/s, Zona de lucru 225 × 225 × 265 mm, Negru








