Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Imprimanta 3D AnyCubic Kobra 2 Neo, Viteza maxima 250 mm/s, FDM, Nivelare automata LeviQ 2.0, Negru Cod produs: ANY-156839
Vezi toate produsele din categoria Imprimante 3D
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Universal |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Negru |
| Functii principale | Printare |
| Greutate | 7.3 kg |
| Tehnologie printare 3D | FDM |
| Tip extruder | Direct |
| Tip produs | Imprimanta 3D |
| Viteza maxima printare | 250 mm/s |
Imprimanta 3D AnyCubic Kobra 2 Neo, Viteza maxima 250 mm/s, FDM, Nivelare automata LeviQ 2.0, Negru
Imprimanta 3D AnyCubic Kobra 2 Neo vă va permite să imprimați o mare varietate de modele rapid și precis. Funcționează la o viteză maximă de 250 mm/s și dispune de un nou extruder integrat. De asemenea, oferă acționare liniară și modelare de intrare pentru a crea imprimări detaliate, de înaltă calitate. De asemenea, suportă nivelarea automată cu compensarea abaterii axei Z. În același timp, este foarte simplu și convenabil de utilizat.
Viteză de imprimare impresionantă
Nu doriți să așteptați prea mult pentru ca modelele dvs. să fie gata? Modelul Kobra 2 Neo va fi perfect pentru dumneavoastră! Imprimanta oferă o viteză maximă de imprimare de până la 250 mm/s (cu o viteză recomandată de 150 mm/s). Pentru a imprima 3DBenches cu aceasta, aveți nevoie doar de aproximativ o jumătate de oră!
Nou extruder integrat
Extruderul și sistemul de răcire îmbunătățite ale imprimantei permit dizolvarea rapidă a filamentului cu 60 de wați de putere. La rândul său, ventilatorul încorporat care funcționează la 7.000 rpm asigură răcirea și turnarea instantanee a modelului. Kobra 2 Neo se distinge, de asemenea, prin compatibilitatea sa cu diferite tipuri de filament, inclusiv PLA, TPU și PETG. Acest lucru o face excelentă pentru o varietate de aplicații!
Modele detaliate
Imprimanta suportă, de asemenea, funcții precum line drive și input shaping, astfel încât printurile finite au o calitate mai bună, stabilitate, netezime și bogăție de detalii. Acum, chiar și utilizatorii începători pot crea cu ușurință modele uimitoare!
Sistem automat de nivelare
Kobra 2 Neo suportă sistemul de nivelare automată LeviQ 2.0, care vă permite în plus să compensați în mod inteligent abaterile de pe axa Z - de asemenea, vă permite să le nivelați folosind valori personalizate. Acest lucru înseamnă că îl puteți adapta cu ușurință la nevoile dumneavoastră!
Operare convenabilă
Pentru a opera imprimanta, există un ecran LCD de 2,4 inchi cu un cadran convenabil. Cu ajutorul acestuia, puteți ajusta cu ușurință setările, puteți selecta funcțiile corespunzătoare și multe altele. În plus, întregul dispozitiv este format din 5 module, ceea ce îl face foarte ușor de asamblat. Acum veți avea imprimanta gata de utilizare în cel mai scurt timp și vă veți ocupa de crearea de modele de înaltă calitate!
Inclus
- Cadru
- Bază
- Ecran cu buton
- Suport pentru filament
- Cap de imprimare
- Card TF (8 GB)
- Suport cablu
- Cititor de carduri
- Duză
- Set de șuruburi
- Filament de testare
- Trusă de scule
- Cablu de alimentare
- Manual de utilizare
| Producător | AnyCubic |
|---|---|
| Model | KNVA0BK-Y-O |
| Tip | FDM / FFF |
| Structură | carteziană |
| Detectarea filamentului | Opțional |
| Nivelare | Sistem automat LeviQ 2.0 (25 de puncte) |
| Platformă | Platformă magnetică din oțel cu arc PEI (220 x 220 mm) |
| Axa Y | x1 șină |
| Axa Z | Tijă filetată |
| Extruder | Integrat, situat direct deasupra capului de imprimare |
| Viteza ventilatorului de răcire | 7000 rpm |
| Tensor de panglică pe axa X / Y | Buton pentru reglare |
| Panou de control | Ecran LCD de 2,4 inchi controlat de un buton rotativ |
| Introducere date | Card MicroSD |
| Temperatura mesei | ≤ 110°C |
| Dysza | ≤ 260°C, Ø 0,4 mm (înlocuibil) |
| Placa de bază | 32 biți |
| Volum max. de imprimare | 12,1 l |
| Tipuri de filamente compatibile | PLA / TPU / ABS / PETG |
| Viteza de imprimare | Maximă: ≤ 250 mm/s; Standard: ≤ 150 mm/s; |
| Dimensiuni maxime de imprimare | 250 x 220 x 220 mm (L x S x G) |
| Sursă de alimentare | 400 W |
| Greutate | 7,3 kg |
| Dimensiuni | 485 x 440 x 440 mm |
Review-uri (1 review-uri)
1
Review-uri clienti Lerato.ro
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Imagini de la clienti
A sosit mai repede decat au estimat si am reusit sa o montez cu foarte mare usurinta. De 2 zile printez la ea si se misca fantastic de bine. Recomand cu toata increderea si produsul si echipa Lerato.ro
Imprimanta 3D AnyCubic Kobra 2 Neo, Viteza maxima 250 mm/s, FDM, Nivelare automata LeviQ 2.0, Negru







