Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Imprimanta 3D Anycubic Kobra 3 V2 Combo, Printare multicolora, Viteza maxima 600 mm/s, FDM, 400W, Silver Cod produs: ANY-157967
Vezi toate produsele din categoria Imprimante 3D
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Universal |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Argintiu |
| Functii principale | Printare |
| Greutate | 17.7 kg |
| Tehnologie printare 3D | FDM |
| Tip extruder | Direct |
| Tip produs | Imprimanta 3D |
| Viteza maxima printare | 600 mm/s |
Imprimanta 3D Anycubic Kobra 3 V2 Combo, Printare multicolora, Viteza maxima 600 mm/s, FDM, 400W, Silver
Faceți cunoștință cu Anycubic Kobra 3 V2 Combo - un kit de imprimare 3D care oferă imprimare în mai multe culori cu uscare activă a filamentului pentru a asigura imprimări vii, fără defecte. Imprimanta dispune de un sistem îmbunătățit de nivelare automată LeviQ 3.0 cu o axă Y de 60 mm și rulmenți SG15 pentru a asigura o aderență perfectă și primele straturi impecabile, în timp ce vitezele de până la 600 mm/sec și accelerația de 20.000 mm/s² reduc timpul de răspuns chiar și pentru cele mai solicitante proiecte. Datorită funcției "plug & play" (o instalare care, odată conectată la hardware-ul ales, nu necesită configurare suplimentară sau descărcări de drivere), instalarea și pornirea inițială durează mai puțin de 15 minute, în timp ce funcții inteligente precum reluarea imprimării după pierderea alimentării, detectarea filamentului și timelapse pe camera 720 p încorporată asigură funcționarea continuă și sigură. Totul este completat de ecosistemul puternic Anycubic, care vă oferă control deplin asupra fiecărui pas al procesului de imprimare. De asemenea, este inclus modulul ACE Pro, care are grijă de uscarea corespunzătoare a filamentelor și permite imprimarea 3D în mai multe culori.
Explozie de creativitate în mai multe culori
Imprimanta Anycubic Kobra 3 V2 vă permite să creați modele extrem de vii în patru sau până la opt culori simultan datorită modulului ACE Pro inclus. În plus, modulul ACE Pro garantează calitatea excelentă a fiecărei imprimări, asigurându-se că filamentele sunt uscate corespunzător. Indiferent dacă pregătiți prototipuri funcționale, matrițe artistice sau modele conceptuale precise, imprimanta Kobra 3 V2 vă va extinde imaginația fără compromisuri.
Nivelare automată LeviQ 3.0
Uitați de calibrarea manuală obositoare a mesei. Sistemul inovator LeviQ 3.0 cu o axă Y de 60 mm și rulmenți SG15 pe axa X are grijă de alinierea perfectă a fiecărui strat. Datorită eliminării decalajelor în axa Z, veți obține o aderență fiabilă a primului strat, ceea ce crește semnificativ rata de succes a imprimărilor, chiar și la cele mai complexe proiecte din punct de vedere geometric.
Viteză expresă și performanță fiabilă
Nu mai trebuie să așteptați mult pentru a vă imprima proiectele. Kobra 3 V2 atinge o viteză maximă de imprimare de până la 600 mm/sec (300 mm/sec implicit) și o accelerație de până la 20.000 mm/sec², rezultând un model de barcă mică în mai puțin de 13 minute. Duza îmbunătățită minimizează eficient scurgerile de filament, iar lățimea optimă a tunelului de lucru asigură confortul atunci când lucrați la orice proiect.
Despachetați și porniți
Asamblarea și pornirea imprimantei durează mai puțin timp decât cafeaua de dimineață - designul intuitiv și simplificat vă permite să începeți prima imprimare într-un sfert de oră de la despachetare. Două șuruburi de tracțiune robuste, un sistem de rulmenți de precizie și un cuplaj metalic cu eliberare rapidă garantează stabilitatea întregului design și permit schimbarea instantanee a duzelor atunci când este necesar.
Monitorizare inteligentă și siguranță
Gata cu rămânerea fără filament în timpul imprimării sau cu întreruperile neașteptate de curent. Anycubic Kobra 3 V2 își reia automat funcționarea atunci când este restabilită alimentarea, iar un senzor de filament detectează starea filamentului, alertându-vă să reumpleți materialul. O cameră timelapse 720p încorporată vă permite să documentați întregul proces, ceea ce este excelent pentru prezentarea comenzilor sau crearea de conținut social media.
Control deplin în ecosistemul Anycubic
Cu Anycubic Slicer Next (bazat pe motorul Orca), veți pregăti modele pentru imprimare din LAN, gestionând mai multe proiecte simultan și sărind peste elementele nedorite. Folosind Anycubic, obțineți acces de la distanță la imprimantă, monitorizare în timp real a progresului și o opțiune de fotografiere în timp. În plus, platforma Makeronline oferă o bibliotecă bogată de modele gata făcute și tăiere și imprimare cu un singur clic.
Set cuprinzător de caracteristici
Anycubic Kobra 3 V2 Combo este mai mult decât un kit de imprimare 3D. Este un instrument care integrează automatizare de top, imprimare multicoloră, uscare activă a filamentelor și software inteligent. Cu suport pentru temperaturi ridicate de uscare de până la 55 °C, un ecran tactil capacitiv de 4,3 inchi și control prin panou, aplicație și USB, aveți libertatea totală de a alege cum și unde să lucrați la proiectele dvs.
Inclus în preț
- Imprimantă Kobra 3 V2
- modulul Anycubic Color Engine Pro (ACE Pro)
- cap de imprimare
- ecran tactil
- suport bobină
- suport cablu
- Ștergător de curățare
- șurub M2x14 x2
- șurub M3x6 x4
- șurub M4x16 x2
- șurub M3x10
- M3x8 șurub
- cablu de alimentare x2
- organizator cablu x4
- cablu de semnal
- disc portabil
- tub de filament pentru ACE Pro x4
- tub de filament pentru Kobra 3 V2 x5
- set de chei
- șuruburi Allen 4.0, 3.0, 2.5, 2.0, 1.5
- filament de testare
- dispozitiv de curățare a duzei
- lubrifiant
- suport pentru cameră
- manual de instrucțiuni
| Producător | Anycubic |
|---|---|
| Model | K3VC-IP-O |
| Greutate | Cobra 3 V2: 9.37 kg, ACE Pro: 4.6 kg |
| Materiale acceptate | Cobra 3 V2 acceptă numai materiale PLA, TPU, PETG, ABS. ACE Pro acceptă numai materiale PLA, PETG, ABS, ASA, PET, PA, PC, PP, HIPS. |
| Dimensiuni | Kobra 3 V2: 452,9 x 504,7 x 483 mm; ACE Pro: 365,94 x 282,84 x 234,5 mm |
| Sursă de alimentare | 400 W |
| Imprimare multicoloră | Imprimare standard 4/8 culori |
| Duză | Temperatura maximă 300 ℃ |
| Dimensiunea imprimării | 255 x 255 x 260 mm |
| Temperatura maximă a mesei | 110℃ |
| Viteza maximă de imprimare | 600 mm/sec |
| Ecran tactil | 4,3 inchi |
| Uscare activă | Suportată, temperatura maximă de uscare 55°C |
| Mod de nivelare automată | LeviQ3.0 + fără decalaj pe axa Z + optimizare design |
| Diametrul duzei | Standard 0.4mm, opțiuni: 0,25/0,6/0,8mm |
| Detectarea filamentului și reluarea imprimării | Suportat |
| Reluare după pierderea alimentării | Suportat |
| Monitorizare video | Cameră HD standard, suportă 720P |
| Mod Timelapse | Suportat |
| Detectarea AI | Detectarea erorilor de imprimare ("spaghetti") |
| Omiterea obiectelor și nivelarea zonei | Suportat |
| Mod rețea locală | Suportat |
| Metode de control și imprimare | Imprimantă, slicer, aplicația Anycubic, USB (numai imprimare) |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Vizualizate recent
Imprimanta 3D Anycubic Kobra 3 V2 Combo, Printare multicolora, Viteza maxima 600 mm/s, FDM, 400W, Silver








