Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Masina de gravura cu laser Creality Falcon A1, 120W, Viteza maxima 600mm/s, Gri Cod produs: CRE-155242
Vezi toate produsele din categoria Scule multifunctionale si accesorii
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Universal |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Gri |
| Greutate | 15.5 kg |
| Putere | 120 W |
| Suprafata lucru |
Metal Lemn Acril |
| Tip accesoriu | Cablu alimentare |
| Tip acumulator | Nu |
| Tip alimentare | La retea |
| Tip lucrare | Semiprofesional |
| Tip miscare | CoreXY |
| Tip produs | Masina de gravat |
| Utilizat pentru | Gravare |
Masina de gravura cu laser Creality Falcon A1, 120W, Viteza maxima 600mm/s, Gri
Creality Falcon A1 este o mașină avansată de gravură cu laser de 10W care garantează o tăiere de înaltă calitate. Datorită camerei sale integrate și recunoașterii inteligente a materialului, utilizarea acesteia nu va fi o problemă pentru dvs. Falcon A1 oferă un spațiu de lucru de 305 × 381 mm și o viteză maximă de lucru de până la 600 mm/s . În plus, funcționează cu o gamă largă de materiale - de la lemn și acril, la sticlă și piele, la metal sau bijuterii.
Gata de lucru fără configurare complicată
Creality Falcon A1 vine preasamblat și calibrat, economisind până la 95% din timpul necesar pentru a pregăti dispozitivul pentru utilizare. Acesta este un confort imens, în special pentru utilizatorii începători sau pentru cei care doresc să înceapă să lucreze imediat după despachetare. Totul funcționează pe bază de plug & play - trebuie doar să conectați alimentarea, să introduceți materialul și să începeți gravarea.
Cameră de precizie și recunoaștere inteligentă a materialelor
Dispozitivul este echipat cu o cameră HD full-range care oferă o vedere precisă a întregii zone de lucru. Camera este calibrată în fabrică, ceea ce face ca poziționarea materialelor și pregătirea proiectului să fie extrem de ușoară. În plus, acesta recunoaște automat materialele utilizând un sistem de coduri QR și selectează independent setările optime de funcționare a laserului, eliminând necesitatea configurării manuale.
Putere de 10 W și tăiere într-un singur pas
Datorită tehnologiei sale cu fascicul laser dublu, Falcon A1 poate tăia până la 9,6 mm de acrilic sau 6 mm de lemn dintr-o singură trecere. Acest lucru nu numai că economisește timp, dar garantează și o tăiere precisă, fără a fi nevoie de repetiții. Spotul precis al laserului (0,06×0,08 mm) face posibilă realizarea de gravuri foarte detaliate - ideal atât pentru personalizarea articolelor, cât și pentru crearea de desene artistice.
Funcționare rapidă și fără probleme datorită sistemului CoreXY
Viteza mare de operare (până la 600 mm/s) este posibilă datorită mecanismului de mișcare CoreXY. Acest sistem se bazează pe două motoare care asigură mișcarea lină și stabilă a capului, ceea ce se traduce în viteză fără a sacrifica precizia.
Posibilități variate de aplicare
Falcon A1 poate prelucra o varietate de materiale: lemn, acril, sticlă, piele, metal, țesătură, plastic sau bijuterii. Ca urmare, poate fi utilizat pentru personalizarea obiectelor, crearea de decorațiuni, gravarea pe suprafețe cilindrice (cu ajutorul unui kit rotativ suplimentar), precum și pentru tăierea de precizie.
Accesorii suplimentare pentru și mai mult confort
Puteți actualiza Falcon A1 cu un kit rotativ care vă permite să gravați obiecte cilindrice - cum ar fi pahare, sticle sau căni. Există, de asemenea, un purificator de aer cu filtru HEPA care elimină 99,97% din poluanți, îmbunătățind confortul de lucru în încăperi închise. Creality oferă, de asemenea, o gamă largă de materiale brevetate, adaptate pentru compatibilitate și calitatea gravurii.
Compatibilitate deplină și operare intuitivă
Falcon A1 funcționează cu popularele software-uri LightBurn, LaserGRBL și Falcon Design Space și rulează atât sub Windows, cât și sub macOS. Acesta acceptă fișiere în format jpg, png, bmp, svg, dxf și multe alte formate, permițându-vă să lucrați fără probleme cu o varietate de proiecte grafice.
Inclus
- Mașină de gravură cu laser
- Tub
- Clemă
- Modul de asistență cu aer
- Tub de silicon
- Sursă de alimentare
- Placaj de var (300×300×3 mm) + card QR pentru materiale
- Card de calibrare a testului
- Cablu pentru conectarea setului rotativ
- Bloc de focalizare pe mai multe niveluri
- Cablu de la USB-A la USB-C
- Perie antistatică
- Cheie Allen
- Manual de utilizare
- Instrumente de montare (chei Allen M1.5 / M2 / M2.5 / M3, pensete, cârpă fără praf, lentile de protecție, adaptor de la USB-A la USB-C, chei de siguranță x2)
| Producător | Creality |
|---|---|
| Model | Falcon A1 |
| Spot laser | 0,06 × 0,08 mm |
| Putere max. | 120 W |
| Lungime de undă laser | 455 ±15 nm |
| Putere optică | 10 W |
| Clasa laserului | Clasa 1 (FDA) |
| Dimensiunile dispozitivului | 567 × 468 × 196 mm |
| Software de gravură | LightBurn, LaserGRBL, Falcon Design Space |
| Greutatea dispozitivului | 15,5 kg |
| Sistem de operare | Windows / macOS |
| Tensiunea de intrare | 100-240 V, 50-60 Hz |
| Formate de fișiere acceptate | jpeg, jpg, png, bmp, svg, dxf, etc. |
| Tensiune de ieșire | DC 24V/5.0A |
| Materiale acceptate | Carton, lemn, bambus, cauciuc, piele, țesătură, acrilic, sticlă, plastic, etc. |
| Temperatura de funcționare | 5°C - 35°C |
| Platformă de gravură | 305 × 381 mm |
| Sursă laser | Diodă laser |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Masina de gravura cu laser Creality Falcon A1, 120W, Viteza maxima 600mm/s, Gri








