Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Mini videoproiector portabil Aurzen Boom, LCD, Full HD 1920 × 1080, 500 ANSI, Boxe integrate, Unghi reglabil, Bej Cod produs: AUR-177904
Vezi toate produsele din categoria Videoproiectoare
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Universal |
| Compatibilitate |
Universal |
| Continut pachet | 1 x Videoproiector |
| Culori disponibile | Bej |
| Destinat pentru |
Business Cinema Jocuri |
| Durata viata lampa | - |
| Format |
16:9 4:3 |
| Functii |
Difuzor incorporat USB HDMI |
| Greutate | - g |
| Luminozitate imagine | 500 lm |
| Rezolutie imagine | 1920 x 1080 |
| Rezolutie video | 1920 x 1080 |
| Tip produs | Videoproiector |
Mini videoproiector portabil Aurzen Boom, LCD, Full HD 1920 × 1080, 500 ANSI, Boxe integrate, Unghi reglabil, Bej
Aurzen BOOM mini este un proiector compact care utilizează tehnologia de afișare LCD cu iluminare din spate cu LED, oferind o rezoluție nativă Full HD 1920 × 1080 și o luminozitate de 500 ANSI lumeni. Suportul pentru semnal 4K permite procesarea imaginii până la o rezoluție nativă de 1080p. Sistemul Google TV oferă acces instantaneu la divertisment. Puteți utiliza peste 10.000 de aplicații și 800 de canale TV gratuite fără a conecta dispozitive suplimentare – filme, seriale și programe vor fi disponibile direct din sistem. Sistemul audio încorporat acceptă Dolby Audio, iar conectivitatea Bluetooth permite conectarea wireless la dispozitive compatibile. Aceasta este o soluție convenabilă dacă doriți să creați un home theater în sufragerie sau dormitor sau să vă mutați echipamentul într-o altă locație.
O imagine care se ajustează singură
Nu trebuie să pierdeți timp cu setările manuale. Tehnologia ToF bazată pe inteligență artificială ajustează automat imaginea în aproximativ 3 secunde, fără a întrerupe proiecția. Proiectorul oferă reglare electrică a focalizării și corecție electrică a distorsiunii trapezoidale, iar funcțiile de focalizare în timp real și distorsiune trapezoidală în timp real funcționează în timp real. În plus, alinierea automată a ecranului ajută la ajustarea imaginii la suprafața de proiecție. Acest lucru înseamnă că, chiar și după mutarea dispozitivului, imaginea revine rapid la proporțiile și focalizarea corecte. Sunt acceptate modurile 4:3, 16:9 și automat. Reglarea manuală este, de asemenea, disponibilă, dacă este necesar.
Proiecție fără obstacole
Funcția Intelligent Obstacle Avoidance (Evitarea inteligentă a obstacolelor) ajută la detectarea obstacolelor din zona de proiecție, cum ar fi rafturi sau decorațiuni, și la reglarea imaginii afișate. Pe de altă parte, Image Scaling (Scalarea imaginii) vă permite să reduceți dimensiunea proiecției fără a muta fizic dispozitivul. Acest lucru vă oferă mai multă flexibilitate în configurarea echipamentului în cameră – acum este mai ușor să reglați imaginea în funcție de spațiul disponibil. Proiectorul acceptă semnale de intrare cu rezoluții de la 576i la 1080p.
Streaming cu un singur clic
Sistemul Google TV vă permite să utilizați aplicații populare de streaming fără dispozitive suplimentare. De asemenea, puteți transmite conținut de pe telefonul dvs. prin Google Cast. Proiectorul acceptă Wi-Fi 2.4G și 5G, ceea ce facilitează o conexiune de rețea stabilă. Funcționează atât cu dispozitive Android, cât și cu dispozitive iOS. În câteva momente, puteți afișa fotografii, videoclipuri sau aplicații de pe telefonul dvs. pe ecranul mare. Aurzen Boom Mini acceptă o gamă largă de formate video, inclusiv HDR10, HLG, AV1, HEVC, H.264 și H.265. Cu toate acestea, unele aplicații pot avea restricții privind transferul de imagini prin funcția de casting – în astfel de cazuri, se recomandă utilizarea aplicațiilor Google TV încorporate.
Gata de conectare
Aveți la dispoziție un port HDMI, două porturi USB și o ieșire audio. Acest lucru vă permite să conectați surse de imagine suplimentare sau un sistem de sunet extern. Cu toate acestea, redarea conținutului 4K necesită o sursă de semnal externă conectată prin HDMI. Telecomanda inclusă se conectează la dispozitiv prin Bluetooth, permițând o operare convenabilă de la distanță.
Sunet și conectivitate wireless
Sistemul audio încorporat este format din două difuzoare de 10 W. Proiectorul acceptă tehnologiile Dolby Audio și DSP pentru un sunet mai spațios. Conectivitatea Bluetooth este bidirecțională (intrare și ieșire), permițându-vă să trimiteți sunet către difuzoare externe sau o bară de sunet. De asemenea, puteți reda muzică de pe telefon direct prin proiector.
Luminozitate ajustată în funcție de condiții
Proiectorul oferă 3 niveluri de luminozitate – maximul fiind de 500 lumeni ANSI. Puteți ajusta intensitatea imaginii în funcție de iluminarea din cameră. Un nivel mai scăzut va funcționa bine într-un interior întunecat, iar o luminozitate mai mare într-unul mai luminos. Acest lucru vă permite să mențineți claritatea imaginii în diferite condiții.
Reglare convenabilă a setărilor
Suportul reglabil permite reglarea într-un interval de 110°, permițând proiecția laterală și afișarea imaginii pe tavan (până la 90°). Nu este nevoie să utilizați accesorii suplimentare pentru a direcționa imaginea mai sus sau mai jos. De asemenea, puteți monta proiectorul pe tavan. Dispozitivul este echipat cu un filet de montare standard de 1/4″. Acest lucru vă permite să reglați instalarea în funcție de configurația camerei. Această soluție funcționează bine atât acasă, cât și într-o sală de prezentare mică – cu toate acestea, este necesar accesul la o sursă de alimentare.
Întreținere ușoară
Dispozitivul este echipat cu un filtru de praf care poate fi curățat. Acest lucru ajută la menținerea acestuia în stare bună pentru o lungă perioadă de timp. Întreținerea regulată are un efect pozitiv asupra calității imaginii afișate.
Inclus:
- Proiector
- Telecomandă (baterii nu sunt incluse)
- Adaptor de alimentare
- Manual de utilizare
| Producător | Aurzen |
|---|---|
| Model | Boom Mini |
| Tehnologie de afișare | LCD |
| Sursă de lumină | LED |
| Rezoluție | Nativă 1920 × 1080P |
| Semnal de intrare acceptat | 576i / 576P / 720i / 720P / 1080i / 1080P |
| Tip de instalare | Frontală / Spate / Tavan |
| Raport de aspect | 4:3 / 16:9 / Auto |
| Focalizare | Auto și electrică / manuală |
| Corecție trapezoidală | Auto și electrică / manuală |
| Dimensiuni dispozitiv | 232 × 178 × 192 mm |
| Alimentare | 29 V ⎓ 3,8 A |
| Formate de imagine acceptate | JPEG / BMP / GIF / PNG |
| Formate audio acceptate | OGG / AAC / MP3 / FLAC / WAV |
| Formate video acceptate | HDR10 / HLG / HEVC / PRIME HDR / AV1 / MPEG-1/2 / 4K1080P30fps / h.264 / H.265 4K P60fps |
| Filet | 1/4″ |
| Difuzor | 10 W × 2 |
| Porturi | Intrare HDMI ×1 / USB ×2 / Ieșire audio ×1 |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Mini videoproiector portabil Aurzen Boom, LCD, Full HD 1920 × 1080, 500 ANSI, Boxe integrate, Unghi reglabil, Bej







