Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Motor Hobbywing G3, Brushless, 260W, 74A, KV 4500, 10.5 T, Negru Cod produs: HOB-153460
Vezi toate produsele din categoria Accesorii robotica
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Universal |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Negru |
| Tip produs | Motor |
Motor Hobbywing G3, Brushless, 260W, 74A, KV 4500, 10.5 T, Negru
Motoarele Hobbywing G3 sunt succesoarele binecunoscutelor versiuni V10 G2. Noile versiuni Stock și Modified ale motoarelor au un design complet nou, care se traduce printr-o greutate mai mică și o performanță mai bună. Modelele Stock Spec au un cuplu și o valoare KV mai mari cu 4% și, respectiv, 16% comparativ cu motoarele V10 G2 Stock Spec. Viteza și cuplul ridicate vor face din modelul dvs. arma secretă în cursele din clasa Stock.
Linearitatea funcționării
Senzorul Hall de înaltă precizie încorporat, combinat cu precizia și echilibrul rotorului, garantează o liniaritate incredibilă a performanței motorului.
Super ușor
Motorul G3 Modified și Stock cântărește doar 161 g și, respectiv, 132 g. Greutatea a fost redusă cu 11% și, respectiv, 21%, comparativ cu sinuositatea V10 G2. Cu o greutate mai mică, piloții pot ajusta cu ușurință echilibrul vehiculelor lor.
Rulmenți asimetrici
Pentru a crește capacitatea de încărcare, dimensiunea rulmentului din față de pe Sinlik G3 a fost mărită cu 26% față de versiunea G2. Pentru a reduce rezistența, rulmentul din spate a fost redus cu 6%. Designul asimetric va face ca motorul să funcționeze mult mai lin și mai stabil.
Disipare excelentă a căldurii
Designul special al carcasei înseamnă că miezul statorului este expus la aer pentru a maximiza răcirea. Deschiderile mari* de pe plăcile de capăt față și spate garantează o disipare excelentă a căldurii din motor. * Vă rugăm să rețineți că motoarele 5.5T~8.5T sunt utilizate de obicei în vehicule off-road, astfel încât plăcile terminale din fabrică au găuri mici
Două plăci de capăt diferite
Plăcile terminale cu găuri mari utilizate pe motoarele 3.5T~5.0T și 10.5T~21.5T asigură o disipare excelentă a căldurii motorului pentru vehiculele de șosea.
Plăcile de capăt cu găuri mici utilizate pe motoarele de 5,5T~8,5T împiedică pătrunderea nisipului sau a altor resturi, prevenind deteriorarea motoarelor pe vehiculele de teren. Utilizatorul poate achiziționa orice plăci de capăt și le poate instala în motorul său în funcție de nevoile sale.
Design pliabil
Designul unității permite dezasamblarea acesteia pentru curățarea și întreținerea regulată, prelungind durata de viață a motorului și menținând eficiența acestuia.
Distribuție reglabilă în mod infinit
Distribuția mecanică permite ajustări extrem de precise și netede ale valorii. Liniile antiderapante din partea din spate a motorului garantează stabilitatea setărilor selectate.
Componente de înaltă calitate
| Model: | 30401112 |
|---|---|
| KV: | 4500 |
| Alimentare LiPo: | 2S |
| Număr de bobine: | 10,5 T |
| Greutate | 133 g |
| Diametru | 35,9 mm |
| Lungime | 50,5 mm |
| Lungimea arborelui | 14 mm |
| Diametrul arborelui | 3,17 mm |
| Putere maximă | 260 W |
| Curent de vârf | 74 A |
| Timing | 30 - 60 |
| Rotor | Φ7,3-12,5 |
| Aplicație | 1:10 Drift, Clasa Stock, Curse pe șosea |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Motor Hobbywing G3, Brushless, 260W, 74A, KV 4500, 10.5 T, Negru







