Router Gaming ASUS ROG Rapture GT-AXE16000, Quad-Band, Quad-Core 2.0GHz CPU, 256MB/2GB Flash/RAM, 10G dual-port, AiProtection Pro, Adaptive QoS, VPN Fusion, RGB, AiMesh, Negru
3.251,00 Lei
3.029,00 Lei
Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Cod produs: ASU-140148
Vezi toate produsele din categoria Routere Wireless
  • (TVA inclus)
  • INDISPONIBIL
  • FREE SHIPPING
Opţiuni disponibile
Rate lunare începând de la
Vezi mai mult
Specificații
Specificatii Tehnice
Brand compatibil Universal
Compatibilitate Universal
Culori disponibile Negru
Rata de transfer Wi-Fi (Mbps) 4804 MB/s
Tip produs Router gaming
Vezi mai mult
DESCRIERE
Router de jocuri GT-AXE16000 quad-band WiFi 6E (802.11ax), noua banda de 6 GHz, porturi duble 10G, port WAN 2.5G, WAN dublu, suport AiMesh, VPN Fusion, accelerare a jocurilor la nivel triplu si securitate gratuita a retelei
  • Noua banda de frecventa de 6 GHz - Canalele mai largi si capacitatea mai mare ofera performante mai mari, latenta mai mica si mai putine interferente.
  • Configuratie AiMesh flexibila - Backhaul dedicat de 5 GHz sau 6 GHz utilizand routerele ASUS AiMesh pentru optiuni de dispozitive mai flexibile.
Primul router de jocuri WiFi 6E quad-band din lume
ROG Rapture ROG Rapture GT-AXE16000 este primul router de jocuri WiFi 6E quad-band din lume, care ofera viteze incredibile de pana la 16000 Mbps. Am deblocat intregul potential al celor patru benzi de frecventa - 2,4 GHz, doua benzi de 5 GHz si 6 GHz - cu canale de 160 MHz in benzile de 5 GHz si 6 GHz pentru a va oferi cele mai rapide viteze posibile.
Experimentati conectivitatea suprema
Construit ca router AiMesh de ultima generatie
In mod implicit, una dintre cele doua benzi de 5 GHz ale GT-AXE16000 este utilizata ca o conexiune backhaul dedicata la routerul central, astfel incat dispozitivele dvs. au in continuare acces tri-banda complet la banda de 2,4 GHz, la cea de-a doua banda de 5 GHz si la banda de 6 GHz.
Alternativ, cu nodurile WiFi 6E AiMesh puteti configura o conexiune backhaul de 6 GHz, care asigura o transmisie rapida si fara interferente intre noduri pentru o experienta mesh optimizata.
WiFi 6E - banda de 6 GHz
WiFi 6E va ofera pana la sapte* canale suplimentare de mare viteza de 160 MHz, pentru viteze multi-gigabit cu conexiuni stabile si consistente. Aceasta mareste dramatic capacitatea retelei, reducand in acelasi timp congestia latimii de banda, oferind performante mai mari pentru fiecare dispozitiv WiFi 6E.
Configuratie flexibila a porturilor de retea
Agregarea LAN
Personalizati-va WAN-ul
Agregarea WAN
Porturi duble de 10 Gbps
Construit pentru cea mai mare viteza
ROG Rapture GT-AXE16000 este alimentat de cele mai recente procesoare quad-core pe 64 de biti de 2,0 GHz si chipset-uri WiFi, ceea ce ii ofera performanta de a face fata chiar si celor mai solicitante retele de jocuri. Debitul maxim al retelei este marit cu pana la 18%* pentru un raspuns rapid ca fulgerul, transferuri de date accelerate si o experienta de joc optimizata.