Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Statie curatare si uscare imprimare 3D AnyCubic Wash & Cure 3, Lampa UV, 36W Cod produs: ANY-145358
Vezi toate produsele din categoria Accesorii imprimante 3D
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
AnyCubic |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Alb |
| Greutate | 2.7 kg |
| Tip produs | Accesorii |
Statie curatare si uscare imprimare 3D AnyCubic Wash & Cure 3, Lampa UV, 36W
AnyCubic Wash & Cure 3 dispozitiv de curățare și uscare a imprimării.
Aveți grijă de finisarea și întărirea corespunzătoare a imprimărilor dvs. 3D. Dispozitivul de spălare și uscare AnyCubic Wash & Cure 3 are un design mărit care îl face excelent pentru modele de diferite dimensiuni. Acesta permite curățarea atât într-un coș, cât și cu o platformă. În acest sens, funcționează surprinzător de silențios și oferă mai multe moduri de funcționare din care puteți alege. De asemenea, puteți regla manual timpii de curățare și de întărire.
Acesta găzduiește chiar și printuri mai mari
Capacitatea coșului dispozitivului este de 3 l, iar capacitatea totală a modulului său de curățare ajunge la 4 l. Astfel, cu ajutorul acestuia puteți curăța cu ușurință printuri de până la 165 x 100 x 180 mm (în coș) sau de până la 165 x 100 x 165 mm (cu platforma). Pe de altă parte, dimensiunile spațiului de întărire sunt de 160 x 180 mm.
Ideal pentru întărire
Dispozitivul se distinge prin designul său atent gândit și prin dispunerea optimizată a LED-urilor pentru a asigura o întărire cuprinzătoare și uniformă a modelelor. De asemenea, veți găsi în set o lampă UV suplimentară cu un design pliabil, care se distinge printr-un nivel de energie de 30.000 μW/cm2 și o gamă de radiații de la 1 cm la 3 cm. Cu ajutorul acesteia veți vindeca cu succes, de exemplu, detaliile selectate ale imprimărilor.
Design îmbunătățit, eficiență mai mare
Coșul dispozitivului a fost fabricat din plastic PP dublu strat rezistent la rugină și, datorită designului său îmbunătățit, vă permite să curățați printurile plasate pe platformă. De asemenea, vă permite să alegeți dintre 2 înălțimi - 100 mm și 165 mm. Astfel, o puteți ajusta la dimensiunea modelului dvs. pentru a optimiza consumul de IPA.
Funcționare convenabilă
Dispozitivul vă permite să alegeți dintre 3 moduri de funcționare, cum ar fi spălarea, uscarea și uscarea îmbunătățită FlexiCure utilizând lampa UV inclusă. De asemenea, puteți regla timpul de spălare și uscare de la 1 minut la 30 de minute. Modelul Wash & Cure 3 este operat cu un cadran convenabil de utilizat și butoane sensibile la atingere.
Nivel redus de zgomot
Nu vă fie teamă de zgomotul enervant. Modelul Wash & Cure 3 are un design etanș și un software optimizat, astfel încât poate oferi performanțe excepționale, menținând în același timp nivelul de zgomot scăzut - doar aproximativ 65 dB. Relaxați-vă sau continuați-vă munca în timp ce dispozitivul vă spală și vă vindecă printurile - nimic nu vă va deranja.
Inclus
- Unitate de spălare și uscare a imprimatelor
- Modul de curățare
- Coș de curățare
- Stick x4
- Masă de întărire
- Lampă UV cu design pliabil
- Set de chei Allen
- Sursă de alimentare
- Manual de utilizare
| Producător | AnyCubic |
|---|---|
| Model | WS3A0WH-Y-O |
| Sursă de lumină UV | 10 diode 405 nm + lampă cu design reglabil |
| Moduri de funcționare | Curățare, întărire, FlexiCure |
| Putere nominală | 36 W |
| Tensiunea de intrare | 100-240 V 50/60 Hz |
| Reglarea timpului de curățare / întărire | 1-30 min |
| Dimensiunile maxime ale modelului care urmează să fie vulcanizat | ø160 x 180 mm |
| Dimensiuni maxime ale modelului care urmează să fie curățat | Cu platformă: 165 x 100 x 165 mm; Fără platformă: 165 x 100 x 180 mm; |
| Panou de comandă | Butoane tactile, cadran |
| Material (coș de curățare, modul de curățare, masă de întărire) | PP |
| Înălțimea lămpii UV | 285 mm |
| Dimensiuni | 216 x 217 x 310 mm |
| Greutate | 2,7 kg |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Statie curatare si uscare imprimare 3D AnyCubic Wash & Cure 3, Lampa UV, 36W







