Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Tastatura wireless mecanica Keychron K10 Max, RGB, Switch-uri Red, Bluetooth 5.1, USB-C, 4000 mAh, Negru Cod produs: KEY-140908
Vezi toate produsele din categoria Tastaturi
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Universal |
| Compatibilitate |
Linux MacOS Windows 7/8/10 |
| Continut pachet | 1 x Tastatura |
| Culori disponibile | Negru |
| Interfata tastatura | Wireless |
| Kit | Nu |
| Tastatura iluminata | Da, RGB |
| Tehnologie | Wireless |
| Tip | Standard |
| Tip produs | Tastatura |
Tastatura wireless mecanica Keychron K10 Max, RGB, Switch-uri Red, Bluetooth 5.1, USB-C, 4000 mAh, Negru
Tastatură fără fir Keychron K10 Max RGB Red Switch (negru) [K10M-B1]
Keychron K10 Max este o tastatură mecanică wireless cu un layout complet 100% (108 taste) care combină versatilitatea, confortul tastaturii și performanțele ridicate. Cu suport pentru conectivitate de 2,4GHz, Bluetooth și USB-C, aceasta oferă flexibilitate în orice situație - fie că lucrați sau vă jucați. Posibilitatea de a programa macro-uri cu QMK și aplicația Keychron Launcher permite personalizarea completă a setărilor.
3 moduri de conectare
K10 Max oferă conectivitate wireless de 2,4 GHz cu o rată de reîmprospătare de 1000 Hz, care garantează o latență scăzută - perfectă pentru jocurile dinamice. Cu Bluetooth 5.1, puteți comuta convenabil între 3 dispozitive, cum ar fi un computer, o tabletă și un telefon. Tastatura acceptă, de asemenea, o conexiune cu fir, oferindu-vă un plus de stabilitate pentru sarcinile solicitante.
Personalizare completă cu QMK și Keychron Launcher
Cu software-ul QMK, aveți posibilitatea de a mapa liber tastele, de a crea macro-uri și scurtături, personalizând tastatura în funcție de nevoile dvs. În plus, aplicația Keychron Launcher permite configurarea ușoară prin browser - trebuie doar să conectați K10 Max în modul cu fir și să utilizați Chrome, Edge sau Opera.
Confort de utilizare
K10 Max se distinge prin utilizarea mai multor straturi de spumă acustică, cum ar fi IXPE, PET și EPDM, care îmbunătățesc confortul utilizatorului. În plus, placa de montare din oțel asigură un răspuns rapid la fiecare apăsare, iar greutatea optimă a dispozitivului crește stabilitatea. Pe de altă parte, reglarea unghiului în 3 poziții și tastele profilate OSA oferă suport optim pentru încheietura mâinii, reducând oboseala chiar și atunci când tastați și jucați ore în șir.
Compatibilitate universală
Având în vedere utilizatorii Mac, K10 Max este echipat cu un comutator de sistem dedicat și taste suplimentare pentru macOS și Windows. Capacitatea de a salva două layout-uri înseamnă că puteți trece rapid de la un sistem la altul fără a fi nevoie să reconfigurați.
Performanță puternică și latență redusă
La baza K10 Max se află un microcontroler ARM de înaltă performanță cu 256 KB de memorie Flash, care oferă o mare flexibilitate de lucru și performanțe rapide. În modurile de 2,4 GHz și cu fir, tastatura funcționează la 1000 Hz, ceea ce înseamnă o latență practic imperceptibilă - chiar și în jocurile dinamice.
Comutatoare interschimbabile
K10 Max suportă hot-swap, ceea ce înseamnă că puteți schimba liber comutatoarele fără lipire. Compatibilitatea cu majoritatea comutatoarelor MX cu 3 pini și 5 pini (Cherry, Gateron, Kailh, Panda și altele) permite personalizarea completă în câteva secunde. În plus, comutatoarele mecanice roșii Keychron Super Switch utilizate în K10 Max sunt caracterizate prin fabricarea de înaltă precizie și durabilitate de până la 50 de milioane de clicuri.
Durabilitate și stabilitate pentru o perioadă lungă de timp
Pentru un confort sporit, tastatura este echipată cu taste duble PBT în profil OSA (OEM cu margini rotunjite). Acestea sunt rezistente la abraziune chiar și în cazul utilizării prelungite. Mai mult, stabilizatoarele PCB montate cu șuruburi îmbunătățesc stabilitatea tastelor mai mari, cum ar fi spațiu, shift, enter și delete. Tastatura acceptă, de asemenea, stabilizatoare de la terți.
Retroiluminare RGB
Retroiluminarea RGB este concepută pentru a fi vizibilă clar din toate unghiurile. Puteți alege din 22 de moduri de iluminare din spate, precum și să îi modificați culoarea, saturația, luminozitatea și viteza. Acest lucru vă permite să personalizați complet tastatura pentru a se potrivi stilului dvs.
Inclus
- tastatură
- Cablu de la USB-A la USB-C
- Receptor USB-A de 2,4 GHz
- Extensie receptor USB-A la USB-C
- instrument pentru îndepărtarea și înlocuirea comutatorului
- șurubelniță
- cheie Allen
| Producător | Keychron |
|---|---|
| Model | K10 Max |
| culoare | negru |
| Număr de taste | 108 (100%) |
| Comutatoare | mecanice, comutator roșu |
| Număr de taste multimedia | 12 |
| Material cadru | ABS |
| Material capac tastatură | PBT dublu |
| Profil de suprapunere | OSA |
| Layout | ANSI |
| Frecvența de eșantionare | 1000 Hz (2,4 GHz, modul cu fir); 90 Hz (modul Bluetooth) |
| N-Key Rollover (NKRO) | Da (pentru modurile cu fir și fără fir) |
| Iluminare de fundal | 22 de tipuri de iluminare de fundal RGB |
| Baterie reîncărcabilă | Litiu-polimer, 4000 mAh |
| Timp de funcționare | Aproximativ 190 h (fără lumină de fundal); aproximativ 100 h (cu lumină de fundal) |
| Conexiune | 2,4 GHz / Bluetooth / USB-C |
| Versiunea Bluetooth | 5.1 |
| Compatibilitate (sisteme) | MacOS / Windows / Linux |
| Dimensiuni | 447,37 x 139,82 mm |
| Greutate | 1530 g |
| Înălțime fără taste (față) | 23,7 mm |
| Înălțime fără chei (spate) | 29,8 mm |
| Înălțime cu chei (față) | 32,9 mm |
| Înălțime cu chei (spate) | 40,1 mm |
| Unghi de scriere | 3,43°, 7,26° i 10,06° |
| MCU | ARM Cortex-M4 32-bit STM32F402 (256KB Flash) |
| Temperatura de funcționare | -10 până la 50 ℃ |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Tastatura wireless mecanica Keychron K10 Max, RGB, Switch-uri Red, Bluetooth 5.1, USB-C, 4000 mAh, Negru








