Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Acumulator Lipo Gens ace G-Tech cu mufa XT60, 7.4V, 2200 mAh, Negru/Rosu Cod produs: GEN-147244
Vezi toate produsele din categoria Incarcatoare si acumulatori camere video sport
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Universal |
| Capacitate acumulator | 2200 mAh |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Negru |
| Model compatibil | Universal |
| Tensiune acumulator | 7.4 V |
| Tip acumulator | Li-Polymer |
| Tip produs | Acumulator |
| Utilizat pentru | Universal |
Acumulator Lipo Gens ace G-Tech cu mufa XT60, 7.4V, 2200 mAh, Negru/Rosu
Baterie GensAce G-Tech LiPo 2200mAh 7.4V 60C 2S1P XT60.
Bateria GensAce G-Tech LiPo este proiectată pentru modelele RC din seria Traxxas 1:16 VXL, cum ar fi Revo, Fiesta, Boss 302 Mustang, TRX-4 și seria Latrax. Capacitatea sa de 2200 mAh la 7,4V (2S) oferă putere de lungă durată pentru utilizare intensă, fără a fi nevoie de încărcare frecventă. Curentul maxim ridicat de descărcare continuă de 60C garantează livrarea fără întreruperi a unei puteri ridicate, care este crucială pentru condusul dinamic și răspunsul eficient al direcției. În plus, conectorul XT60 și fișa de echilibrare JST-XHR oferă conexiuni fiabile și sigure. Bateria cântărește 116 grame și are dimensiuni compacte de 82 x 34 x 19 mm, ceea ce o face ușor de instalat în diverse modele fără a afecta echilibrul sau agilitatea vehiculului.
| Producător | Gens Ace |
|---|---|
| Model | GEA222S60X6GT |
| Capacitate | 2200 mAh |
| Tensiune | 7,4 V / 2S |
| Max. curent continuu de descărcare | 60C |
| Viteza de încărcare | 1-3C (recomandată) / 5C (maximă). |
| Tipul conectorului | XT60 |
| Tipul conectorului de echilibrare | JST-XHR |
| Greutate | 116 g |
| Dimensiuni | 82 x 34 x 19 mm |
| Lungimea cablului (C/D) | 65 mm / 120 mm |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Acumulator Lipo Gens ace G-Tech cu mufa XT60, 7.4V, 2200 mAh, Negru/Rosu







