Casti wireless UGREEN WS218 ClipBuds, Bluetooth 6.0, Autonomie 7.5h, 500 mAh, USB-C, Alb Cod produs: UGR-180563
Vezi toate produsele din categoria Casti wireless
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Universal |
| Caracteristici |
Bluetooth: 6.0 Distanta de transmisie: 10m |
| Compatibilitate |
Universal |
| Conectivitate | Multipoint |
| Culori disponibile | Alb |
| Material | Plastic |
| Raza actiune | 10 m |
| Timp de convorbire | 7.5 h |
| Timp de incarcare | 2 h |
| Tip produs | Open ear |
| Versiune Bluetooth | 6.0 |
Casti wireless UGREEN WS218 ClipBuds, Bluetooth 6.0, Autonomie 7.5h, 500 mAh, USB-C, Alb
UGREEN WS218 ClipBuds sunt o combinație de calitate superioară a sunetului, tehnologie modernă și confort maxim. Au fost concepute pentru utilizatorii care apreciază sunetul clar și profund și confortul total, indiferent de situație – acasă, la birou, în călătorie sau în timpul activităților fizice. Datorită suportului pentru sunet Hi-Fi cu codec LDAC, reducerea eficientă a zgomotului ANC, audio 360° și timp lung de funcționare, produsul oferă un set complet de caracteristici într-o formă ușoară și elegantă.
Reducerea zgomotului care se adaptează la mediu
Căștile utilizează tehnologia Adaptive Dual-Feedback Active Noise Cancellation, care suprimă sunetele din jur. Astfel, reduc eficient zgomotul, permițându-ți să te bucuri pe deplin de muzică sau conversație. Indiferent dacă călătorești cu transportul public, lucrezi la birou sau te plimbi pe o stradă aglomerată – sunetul rămâne clar, iar fundalul este practic invizibil.
Audio Hi-Res Wireless cu drivere de 11 mm și codec LDAC
Calitatea sunetului este asigurată de driverele de 11 mm cu magnet dublu și membrană bio-compozită, care garantează bas profund, medii clare și detalii bogate. Împreună cu suportul pentru codec-urile LDAC, AAC și SBC, căștile oferă un sunet de nivel Hi-Fi, astfel încât muzica, filmele și conversațiile sună natural și clar.
Sunet 360° care te înconjoară din toate părțile
Căștile suportă audio 360°, oferind o experiență sonoră realistă și tridimensională, comparabilă cu ascultarea într-o sală de cinema. Indiferent de sursă – muzică, film sau joc – sunetul te înconjoară din toate direcțiile. Astfel, fiecare experiență devine mai imersivă și captivantă.
Greutate redusă și confort pe tot parcursul zilei
Fiecare cască cântărește doar 6,1 g, iar suporturile elastice din silicon se adaptează formei urechii, asigurând stabilitate și confort chiar și în timpul utilizării îndelungate. ClipBuds au fost, de asemenea, supuse numeroaselor teste care confirmă durabilitatea lor. Un alt avantaj este clasa de etanșeitate IPX5 – nu le este frică de transpirație sau ploaie. În plus, forma ergonomică face ca căștile să nu apese și să rămână la locul lor chiar și în timpul mișcării.
Bluetooth 6.0 și conectare simultană la două dispozitive
ClipBuds suportă tehnologia Bluetooth 6.0, care oferă latență mai mică, transmisie mai rapidă și o stabilitate mai mare a conexiunii. Poți să le asociezi simultan cu două dispozitive – de exemplu, cu un laptop și un smartphone. Comutarea între sursele de sunet se face fără probleme, fără a fi nevoie să te deconectezi. Este soluția ideală pentru persoanele care lucrează frecvent în multitasking.
Sunet clar în timpul conversațiilor datorită microfoanelor AI triple
Fiecare cască este echipată cu trei microfoane care colaborează cu un algoritm AI, care separă cu precizie vocea de zgomotele de fundal. Astfel, te poți bucura de conversații clare și naturale chiar și în locuri aglomerate sau în timpul călătoriei. ClipBuds sunt ideale pentru întâlniri online sau apeluri telefonice.
Timp lung de funcționare și încărcare rapidă
Bateriile integrate oferă până la 7,5 ore de redare continuă a muzicii, iar carcasa de încărcare extinde timpul total de funcționare la aproximativ 32 de ore. Încărcarea căștilor durează doar aproximativ 1,5 ore – nu trebuie să aștepți prea mult pentru a fi din nou gata de utilizare!
Control convenabil
Datorită aplicației UGREEN Home, ai control total asupra echipamentului. Prin intermediul acesteia, poți, printre altele, să ajustezi reducerea zgomotului, să schimbi profilele de sunet EQ, să activezi modul de joc, să monitorizezi nivelul bateriei și chiar să localizezi căștile. În plus, ClipBuds permit controlul tactil – astfel, funcții precum acceptarea și respingerea apelurilor, asistentul vocal sau pauzarea redării sunt mereu la îndemână.
| Producător | UGREEN |
|---|---|
| Denumire | UGREEN ClipBuds Pro |
| Model | WS218 |
| Cod producător | 65880 |
| Culoare | Alb |
| Frecvență wireless | 2400 MHz – 2483,5 MHz |
| Putere maximă de transmisie (RF) | 4 dBm |
| Interval de transmisie | Max. 10 m (în spații deschise) |
| Protocoale Bluetooth suportate | HFP / AVRCP / A2DP / BLE / SPP |
| Codecuri audio suportate | AAC / SBC / LDAC |
| Răspuns în frecvență | 20 Hz – 40 kHz |
| Port de încărcare (carcasă) | USB-C |
| Tip baterie | Baterie litiu-polimer |
| Capacitate baterie căști | 45 mAh, 3,7 V (0,167 Wh) |
| Capacitate baterie carcasă de încărcare | 500 mAh, 3,7 V (1,85 Wh) |
| Intrare carcasă de încărcare | 5 V ⎓ 500 mA |
| Ieșire carcasă de încărcare | 5 V ⎓ 200 mA |
| Timp de încărcare căști | Aprox. 1,5 h |
| Timp de încărcare carcasă | Aprox. 2 h |
| Tensiune maximă de încărcare | 5,25 V |
| Timp de funcționare | Până la 7,5 h (căști) / până la 32 h împreună cu carcasa |
| Dimensiuni carcasă | 72 × 50 mm |
| Dimensiuni cască | 32 × 22 × 27 mm |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Vizualizate recent
Casti wireless UGREEN WS218 ClipBuds, Bluetooth 6.0, Autonomie 7.5h, 500 mAh, USB-C, Alb







