Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Dispozitiv pentru masurarea vitezei SkyRC RC GSM020 pentru drone, Navigatie GNSS-GPS/GLONASS, Autonomie 5h, Negru Cod produs: SKY-153480
Vezi toate produsele din categoria Accesorii drone
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Universal |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Negru |
| Greutate | 35 g |
| Material | Plastic |
| Tip | Componente externe |
| Tip produs | Regulator de viteza |
Dispozitiv pentru masurarea vitezei SkyRC RC GSM020 pentru drone, Navigatie GNSS-GPS/GLONASS, Autonomie 5h, Negru
SkyRC a conceput special un instrument pentru pasionații de modele cu telecomandă pentru a-și măsura viteza și alte date. GSM020 vă permite să vă conectați la o aplicație unde puteți monitoriza datele în timp real sau istoricul acestora. Pur și simplu atașați dispozitivul la orice mașină, dronă sau aeronavă și porniți la drum.
Precizie ridicată
GSM020 suportă sistemele de navigație prin satelit GNSS- GPS și GLONASS, permițând o precizie de poziționare foarte ridicată. Dispozitivul permite măsurarea accelerației, forței G, vitezei, timpului, distanței și multe altele.
5 ore de funcționare cu baterie LiPo
Datorită bateriei litiu-polimer încorporate, care permite până la 5 ore de funcționare continuă, nu trebuie să vă faceți griji cu privire la durata scurtă de funcționare a dispozitivului. Apoi, îl puteți reîncărca cu ușurință prin portul micro USB.
Aplicație mobilă
Aplicația gratuită GNSS PA vă permite să urmăriți de la distanță viteza dispozitivului de pe telefonul dvs. iOS sau Android. Bluetooth 4.0 încorporat permite monitorizarea datelor în timp real. Trei moduri: Drag, Track și Flying vă permit să vă analizați cu ușurință traseul de condus sau de zbor.
Toate datele într-un singur loc
Aplicația GNSS PA creează automat grafice. Turele pe pistă pot fi analizate în aplicație pentru viteza medie, viteza maximă, accelerația la un moment dat și distanța. Setați propriul interval de timp/distanță pentru a verifica viteza de frânare, accelerațiile până la 30 km/h, forțele G. Verificați altitudinea, viteza, timpul și distanța în modul de zbor.
Memorie încorporată de 1 Mb
Memoria încorporată permite stocarea a 50 de înregistrări. Datele pot fi transferate cu ușurință către un smartphone. Când memoria flash este plină, cele mai vechi înregistrări vor fi suprascrise automat. Nu mai este nevoie să vă amintiți să ștergeți datele sau să vă faceți griji că datele cheie nu vor fi salvate atunci când memoria este plină.
| Sensibilitate recepție satelit | -167 dBm |
|---|---|
| Frecvența de actualizare | 10 Hz |
| Receptor | L1, 1575,42 MHz |
| Temperatura de funcționare | 0 - 40°C |
| Antenă | încorporată |
| Greutate | 35 g |
| Dimensiuni | 39 x 40 x 16 mm |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Dispozitiv pentru masurarea vitezei SkyRC RC GSM020 pentru drone, Navigatie GNSS-GPS/GLONASS, Autonomie 5h, Negru







