Filament pentru imprimanta 3D Creality CR-PLA Silk, Diametru 1.75mm, Alb Cod produs: CRE-140535
Vezi toate produsele din categoria Consumabile imprimante 3D
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Creality |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Alb |
| Greutate | 1 kg |
| Tip produs | Filament 3D |
| Utilizat pentru | Imprimanta 3D |
Filament pentru imprimanta 3D Creality CR-PLA Silk, Diametru 1.75mm, Alb
Filament PLA Creality CR-Silk (Alb)
Filamentul CR-Silk de la Creality are un luciu metalic elegant, ceea ce îl face atrăgător și perfect pentru imprimarea de figurine, decorațiuni și chiar bijuterii. De asemenea, se caracterizează printr-o durabilitate impresionantă și este compatibil cu majoritatea imprimantelor Creality. Mai mult, pentru fabricarea sa au fost folosite materiale durabile, dar ecologice.
Imprimare rapidă și fără probleme
Datorită înfășurării atente, filamentul permite o imprimare lină și fără probleme la viteze de până la 100 mm/s. De asemenea, este rezistent la încurcare. Acest lucru vă va economisi timp și va evita risipa de materiale!
Elegant și durabil
Filamentul este foarte plăcut la atingere și se remarcă prin luciul său elegant și delicat - permite obținerea unei suprafețe sidefate și netede a modelului fără lustruire suplimentară. În plus, a fost fabricat din materiale ecologice și durabile (PLA), ceea ce îl face rezistent la deformare și se distinge prin contracție redusă. Rezistența sa la tracțiune atinge 35 MPa, iar rezistența la încovoiere este de până la 67 MPa.
| Producător | Crealitate |
|---|---|
| Nume | Filament de mătase CR |
| Model | |
| Culoare | Alb |
| Temperatura extruderului | De la 190°C la 230°C |
| Temperatura mesei | De la fără încălzire până la 60°C |
| Viteză de imprimare | 40-100 mm/sec |
| Rezistență la tracțiune | 35 MPa |
| Rezistența la încovoiere | 67 MPa |
| Diametrul filamentului | 1,75 mm |
| Greutate | 1 kg |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Filament pentru imprimanta 3D Creality CR-PLA Silk, Diametru 1.75mm, Alb






