Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Filament pentru imprimanta 3D Creality Hyper PLA, Diametru 1.75mm, 1kg, Gold Cod produs: CRE-165751
Vezi toate produsele din categoria Consumabile imprimante 3D
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Creality |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Gold |
| Greutate | 1 kg |
| Tip produs | Filament 3D |
| Utilizat pentru | Imprimanta 3D |
Filament pentru imprimanta 3D Creality Hyper PLA, Diametru 1.75mm, 1kg, Gold
Filamentul Hyper PLA de la Creality se remarcă prin răcirea rapidă și durabilitatea sa, oferind în același timp o precizie excelentă. Este fabricat din materiale de înaltă calitate și este fantastic pentru o varietate de aplicații - de la crearea figurinelor la piese pentru dispozitive și prototipuri. Permite imprimarea rapidă, precisă și nu se încurcă. Este ideală pentru utilizarea împreună cu imprimantele Creality. De asemenea, utilizatorii pot profita de serviciul Creality Cloud, care oferă, printre altele, o mulțime de modele gratuite pentru imprimare.
Imprimare și mai rapidă
Datorită fluidității sale ridicate și răcirii rapide, filamentul permite viteze de imprimare de până la 600 mm/s. În plus, stabilitatea excelentă asigură o precizie mai mare și produce rezultate mai bune. Cu toate acestea, nu se oprește aici. Controlul fiabil al diametrului filamentului și sistemul automat de bobinare garantează o imprimare mai lină și minimizează riscul de încurcare.
Durabilitate
Filamentul se distinge prin rezistența ridicată la tracțiune (52,99 MPa) și la îndoire (92,38 MPa), făcând modelele imprimate mai durabile. La fabricarea sa au fost utilizate materiale de calitate superioară și a fost supus unui control riguros al calității. Toate acestea vă permit să vă bucurați de performanțe de imprimare fantastice și de rezultate excelente.
| Producător | Creality |
|---|---|
| Denumire | Hyper Series PLA |
| Model | 3399010266 |
| Culoare | Auriu |
| Diametru | 1,75 mm ± 0,03 mm |
| Greutate | 1 kg |
| Temperatura de imprimare | De la 190°C la 230°C |
| Temperatura mesei | De la 25°C la 60°C |
| Viteza de imprimare | 30-600 mm/sec |
| Ventilator | 100% |
| Densitate | 1,25 g/cm3 |
| Rezistența la tracțiune (X-Y) | 52,991 Mpa |
| Modul de elasticitate (X-Y) | 1146,064 |
| Elongație la rupere | 6,304% |
| Rezistență la flexiune (X-Y) | 92,381 Mpa |
| Modul de flexiune (X-Y) | 2490.178 Mpa |
| Rezistența la impact Charpy (X-Y) | 8,8344 kJ/m2 |
| Platformă de imprimare | Silicon de carbon, placă PEI, hârtie texturată, adeziv PVP |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Filament pentru imprimanta 3D Creality Hyper PLA, Diametru 1.75mm, 1kg, Gold






