Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Filament pentru imprimanta 3D Creality Hyper PLA, Diametru 1.75mm, Galben Cod produs: CRE-140550
Vezi toate produsele din categoria Consumabile imprimante 3D
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Creality |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Galben |
| Greutate | 1 kg |
| Tip produs | Filament 3D |
| Utilizat pentru | Imprimanta 3D |
Filament pentru imprimanta 3D Creality Hyper PLA, Diametru 1.75mm, Galben
Filament Creality Hyper PLA (Galben)
Filamentul Hyper PLA de la Creality se remarcă prin răcirea rapidă și durabilitate, oferind în același timp o precizie excelentă. Este fabricat din materiale de înaltă calitate și este fantastic pentru o varietate de aplicații - de la crearea de figurine la piese de dispozitive și prototipuri. Permite imprimarea rapidă și precisă și nu se încurcă. Este ideal pentru utilizarea împreună cu imprimantele Creality. Utilizatorii pot beneficia, de asemenea, de serviciul Creality Cloud, care oferă, printre altele, o mulțime de modele gratuite pentru imprimare.
Imprimare și mai rapidă
Datorită fluidității sale ridicate și răcirii rapide, filamentul permite viteze de imprimare de până la 600 mm/s. În plus, stabilitatea excelentă asigură o precizie mai mare și produce rezultate mai bune. Totuși, nu se oprește aici. Controlul fiabil al diametrului filamentului și sistemul automat de înfășurare garantează o imprimare mai lină și minimizează riscul de încurcare.
Durabilitate
Filamentul se distinge prin rezistența sa ridicată la tracțiune (52.99 MPa) și rezistența la îndoire (92.38 MPa), făcând modelele imprimate mai durabile. Materiale de cea mai bună calitate au fost utilizate în fabricarea sa, iar acesta a trecut printr-un control riguros al calității. Toate acestea îți permit să te bucuri de performanțe fantastice de imprimare și rezultate excelente.
Inclus
- Bobină cu filament
- Agent de uscare
- Ambalare în vid
| Producător | Creality |
|---|---|
| Nume | Hyper Series PLA |
| Model | |
| Culoare | Galben |
| Diametru | 1.75 mm ± 0.3 mm |
| Ponderare | 1 kg |
| Temperatura de imprimare | De la 190°C la 230°C |
| Temperatura mesei | De la 25°C la 60°C |
| Viteza de imprimare | 30-600 mm/sec |
| Ventilator | 100% |
| Densitate | 1.25 g/cm3 |
| Rezistență la tracțiune (X-Y) | 52.88 Mpa |
| Modul de elasticitate (X-Y) | 1146,064 |
| Întindere la rupere | 6,304% |
| Rezistență la îndoire (X-Y) | 92.38 Mpa |
| Modul de îndoire (X-Y) | 2490.178 Mpa |
| Rezistență la impact Charpy (X-Y) | 8.8344 kJ/m2 |
| Platformă de imprimare | Carbon silicon, placă PEI, hârtie texturată, adeziv PVP |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Filament pentru imprimanta 3D Creality Hyper PLA, Diametru 1.75mm, Galben







