Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Sunnylife set de 2 geamuri temperate pentru controler DJI RC (MM3-GHM388) Aveți grijă de protecția ..
46,99 Lei 29,99 Lei TVA inclus
Apărătoarele de elice Sunnylife pentru DJI Flip sunt un accesoriu esențial pentru orice pilot care..
29,99 Lei 20,99 Lei TVA inclus
Husă Sunnylife N4P-B696 pentru drona MINI 4 Pro Sunnylife N4P-B696 este o husă la îndemână pentru..
85,89 Lei 59,89 Lei TVA inclus
Elevator pentru trenul de aterizare Sunnylife pentru DJI Neo (gri) Elevatorul trenului de aterizare..
21,89 Lei 11,89 Lei TVA inclus
Grizz PaperScreen folie matăCele mai importante caracteristici:NOUTATE! ambalată ermetic datorită te..
25,99 Lei 23,99 Lei TVA inclus
Husă de protecție Sunnylife mini B977-GY pentru controllere DJI RC (gri) Husa de protecție Sunnylif..
50,99 Lei 36,99 Lei TVA inclus
Pista de aterizare universala PGYTECH pentru drone Pista de aterizare speciala de la PGYTECH este ..
84,89 Lei 71,89 Lei TVA inclus
Apărătoarele de elice Sunnylife pentru DJI Flip sunt un accesoriu esențial pentru orice pilot care..
46,99 Lei 33,99 Lei TVA inclus
Filtre pentru obiectiv Sunnylife A3-FI686 - Set ND4/PL+ND8/PL+ND16/PL+ND32/PL pentru DJI AIR 3 Setu..
76,89 Lei 54,89 Lei TVA inclus
Protecție pentru elice SUNNYLIFE pentru DJI Neo Apărătoarea elicei Sunnylife oferă un plus de sigur..
56,89 Lei 34,89 Lei TVA inclus
Gimbal stabilizator DJI compatibil cu camera video Zenmuse X9-8K, Negru Cod produs: DJI-139539
- 14.940,98 Lei
- 13.399,98 Lei
- (TVA inclus)
- INDISPONIBIL
-
- FREE SHIPPING
-
Alerte Preț / StocOpţiuni disponibile
Cumpără în 3 sau 4 rate cu cardul de debit
×

Cumpără în 3 sau 4 rate cu cardul de debit
×Rucsacul DJI Goggles Carry More este conceput pentru a transporta DJI Goggles sau DJI Goggles Racing..
646,86 Lei 536,86 Lei TVA inclus
Husă Sunnylife pentru DJI FPV Remote Controller 3/2 Obțineți posibilitatea de a transporta controle..
106,89 Lei 67,89 Lei TVA inclus
Filtre pentru obiectiv Sunnylife A3-FI686 - Set ND4/PL+ND8/PL+ND16/PL+ND32/PL pentru DJI AIR 3 Setu..
76,89 Lei 54,89 Lei TVA inclus
Husă de protecție Sunnylife pentru DJI Avata 2 (portocaliu) Căutați o protecție solidă pentru drona..
20,99 Lei 9,99 Lei TVA inclus
Apărătoare de elice SUNNYLIFE pentru DJI Neo (gri) Apărătoarea de elice SUNNYLIFE este un accesoriu..
22,89 Lei 12,89 Lei TVA inclus
Cataramă antișoc Sunnylife pentru DJI Flip Catarama antișoc Sunnylife pentru DJI Flip este un acces..
30,89 Lei 21,89 Lei TVA inclus
Capacul de obiectiv Sunnylife pentru DJI Flip este un accesoriu indispensabil pentru toți cei care..
27,99 Lei 18,99 Lei TVA inclus
Apărătoarele de elice Sunnylife pentru DJI Flip sunt un accesoriu esențial pentru orice pilot care..
27,89 Lei 18,89 Lei TVA inclus
Apărătoarele de elice Sunnylife pentru DJI Flip sunt un accesoriu esențial pentru orice pilot care..
29,99 Lei 20,99 Lei TVA inclus
Filtrul polarizator Freewell CPL pentru DJI Mini 5 Pro este un accesoriu indispensabil pentru crea..
145,98 Lei 90,98 Lei TVA inclus
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
DJI |
| Compatibilitate |
DJI Zenmuse X9-8K |
| Culori disponibile | Negru |
| Greutate | 0 g |
| Material | Plastic |
| Tip | Componente externe |
| Tip produs | Sistem de stabilizare camera |
Gimbal stabilizator DJI compatibil cu camera video Zenmuse X9-8K, Negru
The Zenmuse X9-8K Gimbal Camera from DJI provides a way for existing Ronin 4D-6K owners to upgrade their capture with 8K recording options and an ACES-certified workflow. Mount the X9-8K on your main 4D body, add an 8K raw license, and update it to the latest firmware to access 17:9 capture rates up to 8K60 video in Apple ProRes Raw and 8K30 in ProRes 422 HQ. The resulting 4D X9-8K rig offers the higher imaging standards required for visual effects, cine-style capture, and broadcasting while reducing your setup time with its all-in-one combination design.

- The DJI DCCS color science reproduces vivid, natural skin tones in a range of lighting conditions and creates looks that are compatible with ARRI footage.
- Support for the industry-standard ACES workflow provides easy compatibility with other cinema cameras.
- The full-frame Zenmuse X9-8K camera uses a proprietary chip for advanced processing and high-performance computing.
- Requires an 8K raw license and upgrade to the latest firmware.
- Capture up to 8K60 or 5.5K60 ProRes raw in 17:9 full frame or 8K75 in 2.39:1 full frame.
- Capture up to 8K30 ProRes 422 HQ video in a 17:9 full frame.
- Capture up to DCI 4K60 ProRes 422 HQ or H.264 in 17:9 full-frame or Super35.

- The X9-8K camera's DL lens mount supports full-frame capture with DJI's current selection of lightweight, carbon fiber 24, 35, and 50mm lenses.
- Interchangeable lens mounts are available for use with Sony E-mount or Leica M-mount lenses.
- Supports ultrawide, f/0.95 large-aperture, electronic zoom, macro, and anamorphic cine lenses.
- Built-in ND.03 to ND2.7 filters let you easily adjust to quickly changing lighting conditions.
- Especially handy for outdoor shoots with changing cloud cover.
- Motorized filter system.
- 800/5000 dual native ISO.
- EI 200 to 12800.
- 14+ stops of dynamic range produce nuanced imaging under a range of lighting conditions.
| Lens Mount | DJI DL |
| Sensor Resolution | Effective: 44.7 Megapixel |
| Image Sensor | Full-Frame CMOS |
| Image Stabilization | Digital, 4-Axis |
| ISO Sensitivity Range | 800 to 5000 200 to 12,800 |
| Internal Recording Modes | ProRes RAW DCI 8K (8192 x 4320) at 23.98/24.00/25/29.97/30.00/48.00/50/59.94/60.00 fps UHD 8K (8192 x 3424) at 23.98/24.00/25/29.97/30.00/48.00/50/59.94/60.00/72/75 fps 5568 x 2952 at 23.98/24.00/25/29.97/30.00/48.00/50/59.94/60.00 fps ProRes 422 HQ DCI 8K (8192 x 4320) at 23.98/24.00/25/29.97/30.00 fps UHD 8K (8192 x 3424) at 23.98/24.00/25/29.97/30.00 fps DCI 4K (4096 x 2160) at 23.98/24.00/25/29.97/30.00/48.00/50/59.94/60.00/72/96/100/120 fps H.264 DCI 4K (4096 x 2160) at 23.98/24.00/25/29.97/30.00/48.00/50/59.94/60.00/72/96/100/120 fps |
| External Recording Modes | No |
| Media/Memory Card Slot | Single Slot: CFexpress Type B (Supports Optional DJI ProSSD Module) |
| Video I/O | 1x HDMI 2.0 Output 1x Proprietary (Unspecified Signal) Monitor Output |
| Mobile App Compatible | No |
| Battery Type | DJI TB50 |
| Lens Mount | DJI DL |
| Lens Communication | Yes |
| Sensor Resolution | Effective: 44.7 Megapixel |
| Image Sensor | Full-Frame CMOS |
| Image Stabilization | Digital, 4-Axis |
| Built-In ND Filter | Mechanical Filter Wheel with Clear, 1-Stop (1/2), 2-Stop (1/4), 3-Stop (1/8), 4-Stop (1/16), 5-Stop (1/32), 6-Stop (1/64), 7-Stop (1/128), 8-Stop (1/256), 9-Stop (1/512) ND Filters |
| Internal Filter Holder | Yes |
| Capture Type | Video Only |
| Shutter Type | Electronic Rolling Shutter |
| Shutter Speed | 1/8000 to 1/24 Second |
| ISO Sensitivity Range | 800 to 5000 200 to 12,800 |
| Advertised Dynamic Range | 14 Stops |
| White Balance | 2000 to 11,000K Presets: AWB, Manual |
| Internal Recording Modes | ProRes RAW DCI 8K (8192 x 4320) at 23.98/24.00/25/29.97/30.00/48.00/50/59.94/60.00 fps UHD 8K (8192 x 3424) at 23.98/24.00/25/29.97/30.00/48.00/50/59.94/60.00/72/75 fps 5568 x 2952 at 23.98/24.00/25/29.97/30.00/48.00/50/59.94/60.00 fps ProRes 422 HQ DCI 8K (8192 x 4320) at 23.98/24.00/25/29.97/30.00 fps UHD 8K (8192 x 3424) at 23.98/24.00/25/29.97/30.00 fps DCI 4K (4096 x 2160) at 23.98/24.00/25/29.97/30.00/48.00/50/59.94/60.00/72/96/100/120 fps H.264 DCI 4K (4096 x 2160) at 23.98/24.00/25/29.97/30.00/48.00/50/59.94/60.00/72/96/100/120 fps |
| External Recording Modes | No |
| Fast-/Slow-Motion Support | Yes |
| Gamma Curve | HDR-HLG, Rec709, D-Log |
| Built-In Microphone | Stereo |
| Audio Recording | 2-Channel 24-Bit 48 kHz LPCM Audio |
| IP Streaming | No |
| Media/Memory Card Slot | Single Slot: CFexpress Type B (Supports Optional DJI ProSSD Module) |
| Video I/O | 1x HDMI 2.0 Output 1x Proprietary (Unspecified Signal) Monitor Output |
| Audio I/O | 1x 1/8" / 3.5 mm TRS Stereo Mic/Line Input 1x 1/8" / 3.5 mm TRS Stereo Headphone Output |
| Power I/O | 1x LEMO 6-Pin (12 to 30VDC) Input |
| Other I/O | 1x USB-C Data |
| Wireless | No |
| Mobile App Compatible | No |
| Global Positioning (GPS, GLONASS, etc.) | No |
| Display Type | Articulating Touchscreen LCD |
| Display Size | 5.5" |
| Resolution | 1920 x 1080 |
Vezi mai mult
Review-uri (0 review-uri)Ai folosit produsul acesta? Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Adauga un review pentru:Gimbal stabilizator DJI compatibil cu camera video Zenmuse X9-8K, Negru Vizualizate recent 4.208,98 Lei 3.642,98 Lei TVA inclus 3.922,00 Lei 3.653,00 Lei TVA inclus 13.824,99 Lei 11.597,99 Lei TVA inclus 6.949,97 Lei 5.449,97 Lei TVA inclus 4.283,00 Lei 3.989,00 Lei TVA inclus Spoturi Lerato.ro | #EROUinOUTDOOR
Accesorii pentru bicicleta
Accesorii si echipamente Vlogging
Armband si accesorii fitness
Protectie smartwatch
Huse si carcase pentru telefon
Huse si carcase pentru tablete
Accesorii auto |
Gimbal stabilizator DJI compatibil cu camera video Zenmuse X9-8K, Negru







