Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Mini PC Minix Z350, Intel Core i3-N350, 16GB RAM + 512GB, Windows 11 Pro, Negru Cod produs: MIN-177550
Vezi toate produsele din categoria Desktop PC
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Universal |
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Negru |
| Model placa video | Chipset grafic integrat |
| Model procesor | Intel Core i3-N350 |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Tip produs | Mini PC |
| Tip stocare | SSD |
Mini PC Minix Z350, Intel Core i3-N350, 16GB RAM + 512GB, Windows 11 Pro, Negru
MINIX Z350-0dB este un mini PC modern fără ventilator care combină performanța ridicată cu funcționarea silențioasă. Echipat cu un procesor Intel® Core™ i3-N350 eficient din punct de vedere energetic (până la 3,9 GHz), 16 GB de memorie RAM DDR4 și un SSD rapid PCIe 3.0 NVMe de 512 GB, acesta oferă performanțe fiabile pentru aplicațiile de zi cu zi - fie că este vorba de birou, educație sau multimedia. Două porturi HDMI 2.1 permit clipuri video 4K la 60 Hz, în timp ce conectivitatea Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 și LAN 2.5G asigură conexiuni stabile prin cablu și wireless. Cu răcire pasivă silențioasă, un șasiu compact, complet metalic și Windows 11 Pro preinstalat, dispozitivul este gata de funcționare imediat ce îl porniți.
Putere de procesare stabilă Intel® Core™ i3 fără scăderi de performanță
Procesorul Intel® Core™ i3-N350 utilizat rulează la o frecvență de până la 3,9 GHz și oferă 8 fire și 8 nuclee, permițându-vă să efectuați simultan mai multe activități fără probleme. Cipul Intel® UHD Graphics oferă suport eficient pentru conținut 4K și editare video și grafică. Datorită răcirii pasive, computerul menține întreaga putere de calcul chiar și în timpul utilizării prelungite, fără throttling, adică performanță redusă din cauza temperaturilor ridicate. Acest lucru este ideal pentru utilizatorii care doresc stabilitate și putere de performanță neîntreruptă într-un factor de formă compact.
Memorie și stocare cu potențial mare de extindere
MINIX Z350-0dB dispune de 16 GB de memorie RAM DDR4 3200 MHz de mare viteză în format SO-DIMM și un SSD PCIe 3.0 de 512 GB pentru acces instantaneu la fișiere și aplicații. Este posibilă extinderea stocării datelor până la 4 TB prin intermediul unui conector M.2 NVMe și adăugarea unui card microSD de până la 2 TB. O astfel de soluție vă permite să adaptați convenabil computerul la nevoile dvs. individuale - atât în ceea ce privește spațiul de stocare, cât și performanța sporită pentru lucrul la proiecte mai mari.
Conectivitate rapidă și un set bogat de porturi
Dispozitivul oferă soluții moderne de comunicare - Wi-Fi 6 dual-band (Intel® AX201), Bluetooth 5.2 și portul Ethernet 2.5G cu fir garantează transferul rapid de date și conexiuni stabile la rețea. Două porturi HDMI 2.1 vă permit să conectați două monitoare 4K, în timp ce porturile USB-A 3.2 Gen2 și USB-C 3.2 Gen2 (toate de 10 Gbps) vă permit să conectați periferice moderne. De asemenea, la bord se află porturi USB 2.0, o mufă combo pentru căști/microfoane și un slot pentru carduri TF, oferind utilizatorilor flexibilitate completă de configurare.
Gestionarea inteligentă a energiei și funcții automate
MINIX Z350-0dB este echipat cu funcții avansate de gestionare a energiei, cum ar fi Wake-on-LAN, RTC Wake și Auto Power On. Acest lucru face computerul ideal pentru aplicații la distanță sau medii industriale în care fiabilitatea și controlul de la distanță sunt esențiale. De asemenea, utilizatorul are acces la setările BIOS (AMI EFI GX4) pentru a adapta funcționarea dispozitivului la nevoile operaționale specifice.
Construcție metalică durabilă și fiabilitate în toate condițiile
Șasiul computerului este fabricat din aluminiu durabil și oțel SGCC, care nu numai că susține răcirea pasivă eficientă, dar crește și rezistența la deteriorări mecanice și interferențe electrostatice. Dimensiunile compacte (120,8 × 132,7 × 42,9 mm) și conformitatea cu standardul VESA permit instalarea ușoară oriunde - pe un birou, în spatele unui monitor sau într-un spațiu închis. Dispozitivul funcționează stabil într-o gamă largă de temperaturi (0-50°C) și umiditate, iar numeroasele certificări (CE, FCC, ROHS, WEEE, UKCA, PSE) îi confirmă calitatea, durabilitatea și conformitatea cu standardele internaționale de siguranță.
Include
- 1 x Mini PC
- 1 x adaptor
- 1 x cablu HDMI
- 1 x suport VESA
- 2 x antenă dual-band
| Marca | MINIX |
|---|---|
| Tip | Mini PC |
| Model | NEO Z350-0dB |
| Culoare | negru |
| Material | Tot metal |
| Procesor | Procesor Intel® Core™ i3-N350 (6M Cache (până la 3,90 GHz) |
| GPU | Grafică Intel® UHD |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro (suport pentru mai multe limbi) |
| Șasiu | Carcasă metalică |
| Cerințe de alimentare | 12 V/3 A DC-IN |
| Consum de energie | 12 W (tipic), 25 W (maxim) |
| Certificare | FCC CE UKCA ROHS WEEE PSE |
| Memorie DDR | 16 GB DDR4-3200 MHz (SO-DIMM) |
| Slot DDR | 1×DDR4 SO-DIMM (până la 16 GB) |
| SSD | 512 GB M.2 2280 PCIe 3.0 x 4 NVMe SSD |
| Slot SSD | 1× slot M.2 2280 PCIe 3.0 x 4 NVMe SSD (până la 4 TB, nu este inclus) |
| Slot TF | 1× slot TF (card MicroSD) (până la 2TB, nu este inclus) |
| BIOS | AMI EFI GX4 |
| Ethernet | 1×RTL8125BG, 2,5 GbE (Gigabit Ethernet) |
| Indicatori LED | LED-uri de alimentare, LAN (activ, stare) |
| Wi-Fi/BT | M.2 2230 Intel® 802.11AX201 Dual-band 6 (2,4 GHz/5 GHz) Placă WIFI, BT5.2 |
| Buton de alimentare | Buton de alimentare cu LED alb |
| USB tip A | 2 × USB-A 3.2 Gen2 (10 Gbps) |
| Jack audio | 1 × mufă combo de ieșire audio (căști și microfon) |
| USB de tip C | 1 × USB-C 3.2 Gen2 (10 Gbps) |
| Slot pentru card TF | 1 × slot pentru card TF (slot pentru card MicroSD) |
| Buton de resetare | 1 × buton de resetare |
| Priză de alimentare DC | 1 × intrare DC (AC 100~240 V, ieșire: 12 V⎓ 4 A, max. 48 W; conector: 2,5/5,5 mm) |
| USB tip A | 2 × USB-A 2.0 (480 Mbps) |
| RJ45 Ethernet | 1 × RJ-45 port Ethernet 2.5G (2500 Mbps) |
| Ieșire HDMI | 2 × porturi HDMI 2.1 TMDS (suportă 4K@60Hz) |
| Temperatura de funcționare | 0 ~ 50°C la 5 ~ 85% umiditate relativă |
| Temperatura de depozitare | -20 ~ 70°C |
| Umiditate relativă | 10 ~ 95% RH la 40°C/104°F, fără condensare |
| Dimensiunea produsului | 120,8 x 132,7 x 42,9 mm |
| Dimensiunea pachetului | 175 x 230 x 72 mm |
| Greutatea produsului | 898g |
| Greutatea pachetului | 1643,5 g |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Mini PC Minix Z350, Intel Core i3-N350, 16GB RAM + 512GB, Windows 11 Pro, Negru








