Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Ventilator de racire PC Cooler Master MasterFan MF140 Halo2, ARGB, 59.51 CFM, 27dB, Negru Cod produs: COO-156769
Vezi toate produsele din categoria Ventilatoare PC
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Universal |
| Compatibilitate |
Universal |
| Culori disponibile | Negru |
| Dimensiuni | 140 × 140 × 25 mm |
| Flux de aer (CFM) | 59.51 |
| Nivel zgomot (dB) | 27 |
| Tip produs | Ventilator PC |
Ventilator de racire PC Cooler Master MasterFan MF140 Halo2, ARGB, 59.51 CFM, 27dB, Negru
Ventilatorul MasterFan MF140 Halo² este un ventilator de 140 mm proiectat pentru răcire eficientă. Acesta oferă o viteză de până la 1600 rpm ± 5%, un flux de aer de 101 m³/h (59,51 CFM) și o presiune statică de 2,53 mmH₂O. Utilizează un conector PWM cu 4 pini și are un conector ARGB cu 3 pini pentru retroiluminarea Gen 2 RGB. Nivelul de zgomot este de 27 dB(A), iar timpul de funcționare fără probleme depășește 160.000 de ore.
Lame mai mari - răcire mai bună
Comparativ cu versiunea anterioară, MF140 Halo² are lamele care au fost mărite cu 10%. Ca urmare, ventilatorul generează un flux de aer mai bun și disipă mai eficient căldura din carcasă sau heatsink, asigurând temperaturi mai scăzute și menținând în același timp o funcționare stabilă.
Design stabil - cadru hibrid
Carcasa ventilatorului este proiectată cu un cadru hibrid, care crește stabilitatea funcționării fără a restricționa spațiul de lucru al palelelor. Acest lucru se traduce prin fiabilitate și eficiență ridicată de funcționare pe o durată lungă de viață.
Controler IC actualizat
Noua versiune a MF140 Halo este echipată cu un driver IC îmbunătățit care îmbunătățește performanța de răcire, reducând în același timp zgomotul generat în timpul funcționării. Ca urmare, ventilatorul funcționează mai bine în condiții solicitante, fără a crește nivelul de zgomot.
Retroiluminare ARGB - un aspect izbitor cu personalizare completă
Ventilatorul are un inel dual LED cu iluminare de fundal adresabilă Gen 2 RGB (3 pini ARGB, 5V). Iluminarea poate fi ușor sincronizată cu plăci de bază și software compatibile, permițându-vă să personalizați efectele de iluminare pentru a se potrivi cu stilul întregului kit.
| Producător | Cooler Master |
|---|---|
| Model | MasterFan MF140 Halo² |
| Cod produs | MFL-B4DN-16NP2-R2 |
| Culoare | Negru |
| Material | Plastic |
| Dimensiuni | 140 × 140 × 25 mm |
| Tipul luminii de fundal | RGB adresabil Gen 2 (ARGB) |
| Viteză de rotație | 0-1600 RPM (±5%) |
| Flux de aer | 101 m³/h (59,51 CFM) |
| Nivel de zgomot | 27 dB(A) |
| Tipul rulmentului | Pușcă (rulmenți simpli cu caneluri de ungere) |
| Presiune statică | 2,53 mmH₂O |
| MTTF (timp mediu fără defecțiuni) | mai mult de 160.000 de ore |
| Conector de alimentare | PWM cu 4 pini |
| Tensiune nominală | 12 V DC |
| Consum de curent | 0,13 A |
| Curent de siguranță | max. 0.4 A |
| Consum de energie | 1,56 W |
| Conector (iluminare de fundal RGB) | 3 pini ARGB |
| Tensiune nominală (iluminare de fundal RGB) | 5 V DC |
| Consum de curent (lumina de fundal RGB) | 0,77 A |
| Greutate | 210 g |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Ventilator de racire PC Cooler Master MasterFan MF140 Halo2, ARGB, 59.51 CFM, 27dB, Negru







