Acest produs este indisponibil momentan. Iti recomandam urmatoarele alternative aflate in stoc:
Casti wireless Edifier Hecate G2 S, Bluetooth 5.4, Baterie 2000mAh, Autonomie 240h, USB-C, Negru Cod produs: EDI-156886
Vezi toate produsele din categoria Casti wireless
| Specificatii Tehnice | |
| Brand compatibil |
Universal |
| Caracteristici |
Interval de frecventa: 20 Hz - 20 kHz Bluetooth: 5.4 Distanta de transmisie: 10m Timp de incarcare: 6 h |
| Compatibilitate |
Universal |
| Conectivitate | Single Point |
| Culori disponibile | Negru |
| Material | Plastic |
| Pentru | Adulti |
| Raza actiune | 10 m |
| Timp de convorbire | 240 h |
| Timp de incarcare | 6 h |
| Tip produs | Over the ear |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
Casti wireless Edifier Hecate G2 S, Bluetooth 5.4, Baterie 2000mAh, Autonomie 240h, USB-C, Negru
Edifier Hecate G2 S este o cască wireless concepută pentru gamerii care doresc sunet de înaltă calitate, confort și fiabilitate. Cu un sistem de sunet surround 7.1 integrat, drivere puternice de 50 de milimetri, un microfon cu suport AI și opțiuni extinse de personalizare, G2 S este perfect atât pentru jocuri FPS dinamice, cât și pentru ascultarea relaxată a muzicii. Designul ergonomic și durata de funcționare ultra-lungă (până la 247 de ore!) asigură libertate deplină și confort pentru utilizare pe tot parcursul zilei.
Conectivitate versatilă cu latență redusă
Cu trei moduri de conectare, puteți comuta rapid între PC, laptop, smartphone, tabletă, consolele PS4, PS5 și Nintendo Switch. Tehnologia Flash Speed în modul 2,4 GHz oferă latență ultra-redusă și transmisie stabilă, care va fi perfectă pentru jocurile online și FPS. Bluetooth 5.4 oferă eficiență energetică și performanță de lungă durată, în timp ce o conexiune USB cu fir asigură compatibilitate completă și încărcare simultană în timpul jocului.
Drivere de 50 mm cu acoperire din titan
Driverele dinamice de 50 mm acoperite cu titan utilizate garantează un sunet clar, spațios și profund. Sunetul este clar și bogat în detalii - atât în jocuri, cât și atunci când ascultați muzică sau vizionați filme. Totul este susținut de sistemul acustic special reglat de Edifier.
Sunet surround realist 7.1 cu DSP
Un procesor DSP avansat de la C-Media generează un sunet surround 7.1 precis, care vă introduce direct în mijlocul acțiunii. Căștile oferă, de asemenea, posibilitatea de a comuta între modurile muzică și jocuri. Primul oferă un sunet echilibrat, de înaltă fidelitate, în timp ce al doilea minimizează latența și accentuează efectele spațiale pentru o poziționare mai precisă a sunetului.
Control complet asupra sunetului
Software-ul dedicat din HECATE Gaming Center (PC) și Edifier Connect (smartphone) vă oferă control complet asupra sunetului. Puteți regla EQ-ul, crește puterea basului (Dynamic Bass) și vă puteți schimba vocea cu funcția Voice Modulation.
Voce fără distorsiuni - microfon AI
Un microfon detașabil cu tehnologie de anulare a zgomotului AI asigură transmiterea clară a vocii chiar și în medii zgomotoase. Cu o sensibilitate ridicată de -32 dB și un raport semnal/zgomot de 70 dB, puteți comunica în timp real cu echipa dvs. fără a întrerupe jocul. Ideal pentru sesiunile online și conversațiile de zi cu zi.
Până la 247 de ore de funcționare
Bateria încorporată de 2.000 mAh, combinată cu tehnologia de consum redus de energie, vă permite să utilizați căștile timp de până la 247 de ore (Bluetooth, cu RGB oprit) sau 146 de ore în modul 2,4 GHz. Asta înseamnă mai mult de o lună de utilizare fără încărcare, cu timp de redare standard. Timpul de încărcare este de 6 ore, iar portul USB-C permite încărcarea convenabilă și în timpul jocurilor.
Multe ore de confort
Designul ușor (252 g) și bentița ergonomică din polipropilenă flexibilă oferă durabilitate și confort chiar și atunci când sunt purtate ore întregi. Căștile moi din piele ecologică se adaptează la forma capului, iar totul este conceput pentru utilizatorii care poartă ochelari - nu vă vor deranja deloc. Un strat rezistent la zgârieturi protejează căștile în timpul utilizării zilnice.
Retroiluminare RGB și comenzi intuitive
Efectele RGB în mai multe moduri dinamice dau căștilor un caracter unic. Puteți personaliza retroiluminarea în funcție de preferințele dvs. sau o puteți dezactiva complet. Butoanele intuitive de pe carcasă vă permit să controlați cu ușurință volumul, apelurile, modurile audio și RGB - toate la îndemână, fără a întrerupe jocul.
Inclus în preț
- Căști
- Cablu de încărcare
- Receptor
- Microfon
- Abțibild al producătorului
- Manual de utilizare
| Producător | Edifier |
|---|---|
| Model | G2 S |
| Bluetooth | 5.4 |
| Protocoale | HFP / A2DP / AVRCP |
| Conexiune | Bluetooth / 2,4 GHz / USB-A |
| Transductor | 50 mm dinamic (neodymium) |
| Răspuns în frecvență | 20 Hz - 20 kHz |
| Sensibilitate | 96 dB |
| Impedanță | 32 Ω |
| Baterie reîncărcabilă | 2000 mAh |
| Timp de funcționare | Bluetooth: până la 247h (fără RGB), 108h (cu RGB) 2,4 GHz: până la 146h (fără RGB), 83h (cu RGB) |
| Timp de încărcare | aprox. 6h |
| Port | USB-C |
| Codec audio | SBC |
| Iluminare din spate | RGB, moduri dinamice |
| Greutate | 252 g |
| Compatibilitate | PC, laptop, PS4/PS5, Switch, smartphone-uri, tablete |
Review-uri (0 review-uri)
Ai folosit produsul acesta?
Impartaseste parerile tale despre utilizarea acestui produs si ajuta si ceilalti clienti sa faca alegerea potrivita
Casti wireless Edifier Hecate G2 S, Bluetooth 5.4, Baterie 2000mAh, Autonomie 240h, USB-C, Negru








